"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Adana Projelerinde sonuç bildirgesi bugün açıklanacak

 

Adana'da bugüne kadar gerçekleşen, faaliyet aşamasında olan ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmaların daha ileriye taşınmasının hedeflendiği Adana Projelerini Konuşuyor Çalıştayı başladı. Çalıştayın sonuç bildirgesi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'nın da bugün katılacağı toplantıda açıklanacak. 
Türkiye'nin 2023 vizyonu ve 10. Kalkınma Planı öncelikli dönüşüm programları çerçevesinde Adana'da bugüne kadar gerçekleşen, faaliyet aşamasında olan ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmaların daha da ileriye taşınmasının hedeflendiği 'Adana Projelerini Konuşuyor' çalıştayı bugün bir otelde başladı.
Projelerin sunumu öncesinde Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Zibel, çalıştaya ilişkin bilgiler aktardı.
Çalıştayın açış konuşmasını yapan Vali Mustafa Büyük, 140 civarında kurumdan proje teklifi istediklerini belirterek, "Bugün yapılacak çalışmalar aslında tamamlanan ve kapatılan bir şey olmayacak. Dinamik yapısı sürecek. Bu, proje portföyü, deposu, listesi. Tamamlananlar çıkacak. Yeni projeler buraya girecek ve bunları her mekanda derli toplu, 'evet bu şehrin tüm ortakları, karar mercileri birlikte çalıştılar. Bu projeleri bu şehir için gerekli gördüler ve takip edilmesini arzu ediyorlar' düşüncesini de her mekanda bizim takdim etme ve sunma fırsatımız olacak" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından katılımcılar, 'vizyon projeleri'ni sundu ve görüş alışverişinde bulundu.

 


Haber Tarihi : 11.03.2016         Bu Haber 1078 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter