"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

9. TÜYAP KEBAP FUARI

Tamer Gözüdeli

 

Yahu olacak şey değil! Bir grup tiyatrocu provasını bitiriyor, hep birlikte kitap fuarına gidiyor. Giderken de Seyhan Belediyesi'nin aylık çıkardığı, Seyhan Kültür dergisinden yanlarına alıp, "kitap fuarına yakışır" düşüncesiyle fuar alanına giriş yapıyor. Buraya kadar her şey süper!

 Tiyatrocular yaşadıkları kentte kitap fuarı açılmasından dolayı keyifliler. Araçtan indikten sonra, ellerine aldıkları beşer onar dergiyi, fuar alanındaki katılımcılara : "İyi günler, merhaba! Seyhan Belediyesinin aylık Kültür-Sanat Dergisi" diye seslenerek, kitap fuarı ziyaretçileriyle dergiyi buluşturmaya çalışıyor. Şimdi soruyorum siz değerli TÜYAP güvenlikçileri ya da onlara bu talimatı veren saygıdeğer yöneticiler, tuhaflık bunun neresinde? Yasakları çok irdelemeyi sevmem. Çünkü büyük bölümü gereksiz gelir bana. Diyelim ki siz bu yasağı koydunuz. Kardeşim! Neye göre yasak? Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir kurumunun çıkardığı Kültür-Sanat Dergisi; üstelik de siyasi bir propaganda içermemekte!

 Burası bir kitap fuarı;  ama bu kitap fuarında kebapçı, dönerci, çorbacı vs... tanıtım broşürlerini dağıtacaklar, kitap fuarının ana giriş kapısının yanında kebap tezgahları kuracaklar... Şimdi buna da: "Kardeşim o tezgahlarAdana'ya özgü gıda tanıtım stantları." diyeceksiniz. Daha sonra güvenlikçilere fuar alanı içerisinde dergi dağıtmayacağımızı söylüyoruz; ancak ne tuhaf ki elimizdeki üç beş dergiyle de fuar alanına girmemizin yasak olduğu söyleniyor. Biran kendimizi yasaklı madde gibi görmeye başlıyoruz.

Lütfen büyük bir sınavdan geçtiğimiz şu gergin günlerde, birbirimizi daha fazla germeyelim. Mantığımız ve duygularımızı ayıralım. Şahsım da dahil olmak üzere.

                Bu arada siz yasak demenize rağmen, biz 200 Kültür-Sanat Dergisini fuara gelen kitapseverlere dağıttık. Şimdi siz buna da yasak dersiniz.  Saygıdeğer TÜYAP yönetiminin de bize, şahsıma söyleyeceği bir şeyler varsa tabi ki dinleriz. Herkese mutlu günler...

 


Haberin Yazarı   :   Tamer Gözüdeli       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   AZİZ NESİN 100 YAŞINDA

Haber Tarihi : 15.01.2016         Bu Haber 2784 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter