"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

AZİZ NESİN 100 YAŞINDA

Tamer Gözüdeli

 

1915 Yılında doğan,  gazeteci, yazar, mizah, kısa öykü, tiyatro oyunları ve şiir dallarında yapıtlarıyla yurtiçinde ve yurtdışında birçok ödüle layık görülen Aziz Nesin'i saygıyla anıyor; aramızdan ayrılırken bıraktığı yapıtlardan dolayı onu anmak ve gelecek kuşaklara anlatmak gerekliliğine inananlardan olduğumu belirtmek isterim.

Seyhan Belediyesi'ni başta Sayın Zeydan Karalar'ı olmak üzere din, ırk, ideolojik ayırım yapmaksızın ülkenin değerli sanat adamlarına ve yapıtlarına sahip çıkmaları ve desteklerinden dolayı Seyhan Belediyesi'nin aydın yöneticilerine Cumhuriyet adına, demokrasi adına bu coğrafyada yaşayan bir sanat adamı olarak tebrik ediyorum.

Aziz Nesin'i sevmek zorunda değiliz. Fikirlerini ideolojisini benimsemek zorunda da değiliz. Ancak herkese saygı duyduğumuz gibi Aziz Nesin'e de saygı duymalıyız. Çünkü birileri kabul etse de etmese de Aziz Nesin dünya çapında bir sanatçıdır.

Çocukluğumdan başlayarak Aziz Nesin öyküleri okuyarak büyüdüm ve etrafımda o dönemdeki farklı görüşlerden olan arkadaşlarımın da Aziz Nesin yapıtlarını keyifle okuduklarına tanıklık ettim.Ne güzel bir tesadüf ya da ne derseniz deyin bu günde bir tiyatro oyuncusu, tiyatro yönetmeni olarak Aziz Nesin'in muhteşem oyunu "Toros Canavarı" adlı projede yer alıyorum ve ne mutlu ki oğluma, yeni kuşaklara Aziz Nesin'leri, Nazım Hikmet'leri tanımalarına katkıda bulunuyorum ve diyorum ki:

AZİZ NESİN 100 YAŞINDA....

 


Haberin Yazarı   :   Tamer Gözüdeli       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   ADA’DAN ADANA’YA BAKIŞ

Haber Tarihi : 25.12.2015         Bu Haber 1763 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter