"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Başkan adaylarına mektup 2

Tamer Gözüdeli


Saygıdeğer başkan adaylarımızdan ................. Beyefendiyle sohbet ediyoruz:  Gündemden, yarından, yarından sonradan ne olacak, göreve geldiklerinde neler yapacaklarından. Bize yapacakları ve yapamayacaklarından bahsediyor. Açık söylemek gerekirse beni en fazla yapamayacakları ilgilendirdi. Nedenine gelince, sayın adayların yapacağını söyleyip de daha sonra göreve geldiklerinde söz verdiklerini yapmamaları, benim ve değerli kamuoyunun canını daha çok acıtıyor. Aklıselim, ne istediğini bilen vatandaş, tırnak içinde seçmen, dürüst ve delikanlı söylemleri olan adaylar halka daha sempatik inandırıcı geliyor.

Köy sofrasında ev yemekleri yiyoruz bir arkadaşımla restoranın çalışanlarından sevgili Mura'ta soruyorum "yerel seçimlerde oyunu kime vereceksin" diye. O da kendine has üslubuyla " Vallaha abi bize doğruları söyleyen yalanı dolanı olmayan adaya verecem " diyor. Köy sofrasındaki Murat'ın söyledikleri, yüz binlerce seçmenin söylediğinin ta kendisi.

Buradan yola çıkarak, sokaktaki vatandaş, seçeceği başkan adayının, icraatları kadar doğruları söyleyen ve de söylediklerini yapan aday görmek istiyor. Bu duruş kısmende olsa adayların mensubu oldukları ideolojilerin bile önüne geçebilir. Söylemlerimiz lütfen yanlış algılanmasın. Burada yapmak istediğim asla bir ukalalık değil, siz değerli adayların zaten çok iyi bildikleri konuların altını çizmek... Artık insanlar daha bilinçli, eskiye nazaran daha donanımlı. Sokakta ki insan 'zübük' modeli siyasetçiler görmek istemiyor, görse de inanmıyor.

Sayın Büyükşehir adayları, Sarıçam adayları, Yüreğir adayları, Seyhan adayları, Çukurova adayları: Bölgelerinizde ki yaşayan insanlar sadece sizlerin yol, su, kanalizasyon, kaçak yapı, semt pazarıyla ilgilenmenizi değil, kendilerini iyi hissedecekleri sosyal alanlar, kültürel alanlar istiyor. Dünyayı ve ülke genelini incelediğinizde, başkanlarının bu formül üzerinde yoğunlaştıklarını görüyoruz. Bununla beraber, başarı da kaçınılmaz oluyor.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ediyorum.  Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Önümüzde ki hafta "Başkan Adaylarına Mektup 3" de görüşmek üzere.Haberin Yazarı   :   Tamer Gözüdeli       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   Başkan adaylarına mektup

Haber Tarihi : 13.02.2014         Bu Haber 4061 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter