"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

BİR NİSAN’DA YILMAZ GÜNEY DOĞUYOR

Tamer Gözüdeli


Büyük şehir belediye başkanını kutluyorum, adanalı bir tiyatro oyuncusu olarak, bu kentin değerlerine sahip çıktığı ve çıkılması gerektiğini anımsattığı için.

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz uluslar arası yazarımız YAŞAR KEMAL'in cenaze törenine yılmaz güneyin kardeşi sevgili yaşar ağabey'i de alıp törenin ön saflarında yer alması toplumun taraflı tarafsız bütün kesimlerinden övgü ve alkış alması doğal bir sonuç olmuştur.

Bir Nisan'da da yılmaz güneyin doğum günü organizasyonu start'ın talimatını vererek başkan sözlü sadece bir siyasi partinin büyük şehir belediye başkanı olmadığını, Adananın Adanalının büyük şehir belediye başkanı olduğunun altını kalın çizgilerle çizerek örnek bir yerel yönetici modeli çizmiş bizleri kendisini takip etmeye devam etmemizi işaret etmiştir.

Yaşar KEMAL'i, Yılmaz GÜNEY'i unutmayan unutturmayan Hüseyin SÖZLÜYE, Nazım HİKMETLERİ, Uğur MUMCULARI genç kuşaklara anlatan anlattıran Zeydan KARALAR'I, Orhan KEMALLERİ yapıtlarını gündemde tutan Soner ÇETİN'i toparlayacak olursak bize değerlerimizi, sanatımızı sanatçılarımızı, kuşaktan kuşağa aktarılması konusunda katkı koyan geçmiş, var olan, gelecek olan, yöneticileri tebrik ediyor yerel yöneticiliğin sadece kaldırım yol yapmak olmadığının farkında oldukları için bu kentte nefes alan yaşayan bir birey olarak teşekkür ediyorum.

Daha çağdaş daha yaşanılabilir bir Adana kenti için sosyal, kültürel, eğitsel alandaki bundan sonraki çalışmalarınız için başarılar diliyorum.Haberin Yazarı   :   Tamer Gözüdeli       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   ÖZGE CANIMIZ

Haber Tarihi : 17.03.2015         Bu Haber 2754 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter