"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

BODRUM’LU ADANALILAR

Tamer Gözüdeli

 

Bir fenomen bizim Adana, bizim Adanalılar. Adana'lı sanatçı Erdal Cindoruk'un ana sponsorluğunda Bodrum'da belkide bu yazın son tatilini tamamlayıp Adana'ya döndük. Dinlendik, moral depoladık dolayısıyla da tiyatrocu kimliğimiz ile gazeteciliği birleştirince bir Bodrum izlenimi yazısı yazmakta kaçınılmaz oldu.

Ülkenin her yerinde hatta Avrupa'nın bile birçok yerinde esen Adanalılar fırtınası dünyanın sayılı sahillerinden biri olan Bodrum'a da damgasını vurmuş durumda. Yalıkavak'ta çok sevilen ve yaptığı tablolar Yalıkavak'ı adeta renklendiren Adanalı ressam sevgili Lerzan. Bitez'in en sevilen simalarından Erdal Cindoruk. Bitez'den çıkıyoruz, Gümbet'e doğru giderken bir portakal bahçesinin içinde yer alan şık bir meyhanenin sahipleri iki Adanalı güzel hanımefendi sevgili Nihal ve sevgili Esin Hanım. Bodrum merkezde taksiye biniyorum, taksici Adanalı. Gümüşlük'te balık restaurant çalıştıranlar Adanalı. Turgut Reis'te ev yemekleri lokantası işletenler Adanalı. Bodrum'un en aktif sivil toplum kuruluşlarının başında Bodrum Adanalılar Derneği geliyor ve bu da aslında oradaki Adana ve Adanalılar'ı anlatan çarpıcı bir durum.

Bu şehrin insanının enteresan bir enerjisi var. Bunu nerede olursa olsun fark ediyorsunuz. Bazen acaba Adanalı olduğum için mi duygusal bakıyorum diye düşünüyorum; ama mantık yürüttüğümde ya da meseleye yabancılaşıp baktığımda  da durumun aynı olduğunu görüyorum.

Bizler, bu kentte yaşayanlar ya da bu kentin dışında yaşayan Adana'nın, Adanalı'lığın gururunu ve değerini tekrar fark ediyoruz. Bu kenti yönetenler de bizi yönetenlerde bunun farkında şüphesiz! Biraz daha farkındalıklarının dozunu arttırırlarsa bizi daha da motive ederler. Bu arada restaurant çalışanlarına , sevgili Nihal ve Esin'e gösterdikleri ilgiden dolayı 5 Ocak ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

 


Haberin Yazarı   :   Tamer Gözüdeli       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   Gururluyuz

Haber Tarihi : 14.07.2015         Bu Haber 4182 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter