"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Bursa maçı ve hayalimiz…

Ergun Kara


Bursa maçı öncesi...

Tribünlerde bir coşku, heyecan ve keyfin doruk noktası...

Sıra dışı hazırlık var.

Süper lige yıllardır çıkamasak da en azından Süper ligi takımını izlemeye gelmiş tribün. Ve Bursa maçının ayrı bir önemi var; Bursa'da oynanan final maçında taraftarları Giresun takımını destekleyip Demirspor'a götsek olmuştu.

O ne coşku...O ne heyecan...O ne devasa cüsse...Demirspor tribünü Bursaspor takımının ve  bir avuç tarafının üzerine deyim yerindeyse karabasan gibi çöktü. Bizimkileri de canlandırdı. Bir ara tezahurat yoğunluğundan Bursaspor teknik direktörü Daum'un maçı bırakıp kare kare taraftarları izlediğini izledim.

Bu coşku farklıydı...

Süper lig coşkusuydu bu.

Düşünebiliyor musunuz, Demirspor'un Süper ligde mücadele verdiğini...5 Ocak Stadı'na girmenin imkansız olduğu an olur herhalde...

Bursa maçını izlerken, hayalini kurduk Süper ligin. Tribünler coştukça gözümüzün önünden Demirspor'un Süper lig kulüpleriyle yapacağı maçlar geçti. Stadın etrafını düşünmek dahi istemiyorum. Taraftarların böylesi durumda 5 Ocak'ı cehenneme çevirdiği ortamda hayalimizdeki  Süper ligde neler olurdu acaba?

Esnaf memnun olurdu, tablacı keyif yapardı, basın mensupları iş bittikten sonra işinin yapmanın mutluluğunu yaşardı, futbolcular ve teknik heyet kazanmanın vermiş olduğu hazzı yaşardı, taraftar ise sanırım dünyanın en huzurlu insanları olurdu.

Süper ligi hayal ediyorum...

O sıra Rostand'ın golü geldi.

Coşkunun tavan yaptığı an tribünlerin devasa cüssesiydi.  Cüssenin gölgesi Bursalı oyuncuların üzerine çöktü. Mavi lacivertli oyuncular ise iyice performansı artırdı. Çöktükçe çöktü ; Bursalı oyuncular ise çekildikçe çekildi.  O cüsse futbolcusuyla bütünleşmiş ve bir dev olmuştu...

Kaçırılan gollerin devamında hakemin bitiş düdüğü geldi.

Yavaşça yerimizden kalktık.

Bu bir hayaldi.

Yıllardır peşinden koştuğumuz, umut bahçıvanlığı yaptığımız kocaman bir hayal...

Sezon başı neydik şimdi ne olduk...

Elin takımlarını gıptayla izlemekten sıkıldığımız an işte.

Ankaraspor teknik direktörü  Osman Özköylü'nün sözleri hiç aklımdan çıkmıyor. Özköylü, "Kulübün başına geldiğimde sadece bir futbolcusu vardı..." demişti.

Ankaraspor'u  geçtiğimiz hafta Şanlıurfaspor deplasmanında izledim. Rakibini parçaladı ve yendi. Şimdi zirvede...

Demek ki, futbolun doğrularını yapan başarılı oluyor.  Futbolun doğrularını bildiğini sananlar ise ne yazık ki hayallerimizi paramparça ediyor...   Haberin Yazarı   :   Ergun Kara       Eposta Adresi   :  ergun.kara@5ocaknews.com

Yazarın Önceki Yazısı  :   Bizde olmayanlar!

Haber Tarihi : 05.12.2013         Bu Haber 2910 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter