"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

“ÇAMUR AT İZİ KALSIN”

Tamer Gözüdeli

 

Belki ilerleyen satırlarda unuturum diye başta söylemek istedim. Dünyanın en büyük sanatı, başarısı  "Adam Olma" sanatıdır. Eğer birey olarak bunu başarabiliyorsak; iş adamı olmayı, bilim adamı olmayı, siyasetçi olmayı, profesör olmayı, gazeteci olmayı, köşe yazarı olmayı bir şekilde beceririz.

Adamlıktan konu açılmışken buna örnek verecek olursak Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi bir kurumunun bir birimini; üstelik de Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünü; Kültür Müdürlüğü mü, Cast ajansı mı diye sorgulamak! İşte bu başka bir adamlık modeline girer ki bu modelleri şiddetle ve hiddetle kınıyoruz.  Ayrıca Cast Ajansı mı diye soru soranlar Cast Ajanslarından ne anladığını çok merak ediyorum.  Cast Ajansları onların kafalarında var olan kuruluşlar değildir. Ülkenin en önemli sanatçılarının bulundukları kuruluşlardır. Tabi bunları suistimal edenler bu tarifin dışındadır. Elbette şahsımın da içinde görev yaptığı Seyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, konusunda son derece uzman kadrolardan oluşmaktadır. Seyhan'a, Kent'e Sosyal kültürel katkılar oluşturmak için ucu açık mesailer harcamakta olup bunu başka mecralara çekmeye çalışmak ahlak dışıdır. Adamlık sorunu yaşamakla bağdaşmaktadır. Dünyanın hiçbir yerinde sosyal çalışma alanlarının mesaisi yoktur ve bunu mesai ile de sınırlamak mümkün değildir.

Bir başka konu Seyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü "Güven Boğa" ölümlü bir kazaya sebebiyet verdi. Söz konusu olan meraklı arkadaşlar, meraklarınız konusunda da düzenlemeler yapmanız gerektiğini de size hatırlatmak isterim. Trafik kazası sonucu ölüme sebebiyet verilen durumlarda Türk Ceza Kanunun 85. Maddesi uygulanır. Adı geçen maddeye göre de, taksirle bir insanın ölümüne sebebiyet veren kişi iki yıldan altı yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır. Güven Boğa, Seyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nde hala görevindedir. Yani ceza evinde değil, görevinin başındadır. Hatta ziyaret edip çayını da içebilirsiniz ki kendisi de bu durumdan memnun olacaktır. Umarım merak eden değerli arkadaşların kafalarındaki soru işaretlerini gidermeye katkı sağlamışımdır.

Toparlayacak olursak "Çamur at izi kalsın." değil de "Çamur at izi sende kalsın..."

Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi :  "Gazeteciler kanunun ve umumun menfaatlerinin aksine muamelelere şahit ve vakıf oldukları takdirde gerekli yayında bulunmalıdır."

Değerli zamanlarını ayırıp okuyan herkese sevgiler. Sevgiyle kalın...

 


Haberin Yazarı   :   Tamer Gözüdeli       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   9. TÜYAP KEBAP FUARI

Haber Tarihi : 04.03.2016         Bu Haber 0 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter