"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Ekinfen Okulları…

Utku Sağılır

Ekinfen Okulları önümüzdeki eğitim öğretim döneminde faaliyete geçecek ve özel yetenekli 1250 çocuk ve genci hayata hazırlayacak. Okul binasının önemli bölümü tamamlanmış durumda. Ufak tefek rötuşlar da kısa süre sonra bitecek. Geçen hafta binayı gezerken ilginç bir heyecan hissettim. Son derece modern şekilde tasarlanmış okulda Batı standartlarını şimdiden görmek mümkün. Yönetici odalarının, öğrencilerin bulunduğu alanlara hakim noktalarda konumlandırılmasından tutun da, gün ışığından olabildiğince yararlanılmasına kadar her ayrıntı düşünülmüş. Sadece sınıf kapılarındaki pencereler bile ancak filmlerde görebildiğimiz eğitim modernizasyonu Adana'da yaşayacağımızı müjdeliyordu.

Ana okulu, ilköğretim ve lise bölümleriyle eğitim verecek Ekinfen Okulları'nda teorik bilginin uygulamaya geçirilebilmesi için çok sayıda çalışma noktası bulunacak. Teknolojiden üst seviyede yararlanılacak okulda sınıf ve koridorlar için seçilen renk dahi öğrencilerin psikolojisi düşünülerek seçilmiş.

Ekifen Okulları Kurucusu Ferdane Bayıldıran zaten yıllardır eğitim dünyasına girişimci olarak verdiği hizmetle kendisini  kanıtlamış, ünü kent dışına çıkmış bir eğitimci. 35 yıllık eğitimci Ferdane Bayıldıran Ekinfen Okulları'yla Adana'ya şu ana kadar koyduğu katkıyı taçlandıracak. İnsanların yatırımdan kaçtığı, paradan para kazanmaya çalıştığı şu dönemde, dünyanın krizlerle sarsıldığı bir zaman diliminde böylesine dev bir eseri Adana'ya kazandıran Ferdane Bayıldıran ve Cengiz Bayıldıran'a  öncelikle bir Adanalı olarak teşekkür ediyorum. Bu denli cesur ve kararlı girişimcilere Adana'nın şiddetle ihtiyacı var.

İsteseler şu ana kadar kazandıkları parayla son derece rahat bir hayat sürüp, dünya turuna çıkarak günlerini gün edebilirlerdi. Öyle yapmadılar ve Ekinfen Okulları için kolları sıvayıp, işi bitirme noktasına getirdiler.

Bize de onları destekleyip, işlerini kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmak düşüyor.  Ferdane Bayıldıran genç girişimcilere örnek olmaya devam ediyor ve kentin geleceğine önemli katkı koyuyor...Haberin Yazarı   :   Utku Sağılır       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   Alper Akınoğlu ve ÇÜ arazileri…

Haber Tarihi : 22.02.2012         Bu Haber 9522 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter