"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Gururluyuz

Tamer Gözüdeli

 

Adana kültür ve sanatı adına mutluyuz, onurluyuz, gururluyuz!  Kentimizden bir kurumun sanat birimi Avrupa'da (Almanya'da) sanatımızı , kültürümüzü en önemlisi  şehrimizi temsil ettiğinden dolayı.  "Seyhan'da Sanat,  Yaşamın İçinden Akar. " diyor  Sayın Başkan Zeydan Karalar.  An itibariyle bulunduğumuz noktada kentin büyük bir bölümü  taraflı- tarafsız kültür  ve  sanatın merkezi Seyhan olduğuyla mutabık.

Nürnberg'de oyunumuzun ertesi günü, sokaklarda yürürken telefonlarıyla oyuncu arkadaşlarla selfie yapan insanlara şahitlik  etmek çok gurur verici...Almanya'da Türkiye'yi  Adana'dan temsil ediyor olmak, bir Adanalı oyuncu olarak çok heyecan verici bir durum.

Adana kültür ve sanatını Avrupa'da Almanya'da duyulmasını sağlayan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a , Adana Tiyatro Derneği Başkanı sıfatımla ayrıca sonsuz teşekkür ediyorum. Cumhuriyet tarihine baktığınızda Adana'dan Avrupa'ya turne yapmış tek Şehir Tiyatrosu Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosudur  ve şüphesiz bu diğer yerel tiyatrolarımızın da önünü de açacaktır.

Adanalı sanatçılar olarak başkanlarımızdan değerli desteklerini devam ettirmelerini istiyoruz. Bizler de bu destekleri en iyi şekilde uluslar arası arenada kültürel-sanatsal açıdan tanıtımına katkı koyma gayretlerimizi sürdüreceğiz. Bu konuda hiç kimse en ufak bir tereddüte düşmesin.

Bu Avrupa organizasyonunda şüphesiz bir parantez daha açmak lazım . Seyhan Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Sevgili Güven Boğa'nın tecrübeli hareket etmesinin organizasyona vurduğu damga! Toparlayacak olursak, sezonun güzel alkışlarını emeği geçen herkese armağan etmek doğru olur diye düşünüyorum.

 


Haberin Yazarı   :   Tamer Gözüdeli       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   KARNAVAL KOMİTESİNE MEKTUP

Haber Tarihi : 19.06.2015         Bu Haber 2491 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter