"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Savaş Çokduygulu ve şövalyeleri…

Utku Sağılır

Bugün gazetemizin 13. kuruluş yıldönümü. 5 Ocak Gazetesi'nin ilk sayfasında "Çukurova'nın En İyi Gazetesi" ibaresini görürsünüz. Gazetemizi bölgenin en iyi günlük yerel gazetesi yapan özelliklerin başında şüphesiz İmtiyaz Sahibi Savaş Çokduygulu'nun vizyonu, yetenekleri, girişimciliği, lobiciliği ve müthiş insani ilişkileri var. Savaş Çokduygulu medya sektöründe yıllardır sürdürdüğü varlığını, en yukarda olma becerisini bana göre bu özelliklerine borçludur. Adana da kendisine hak ettiği değeri vermiş ve 5 Ocak Gazetesi'ne sahip çıkmıştır. Savaş Çokduygulu Adana'nın ihtiyacı olan birlik ve beraberlik olgusuna uzun yıllardır katkı koyan, kent dinamiklerinin sinerji yaratarak Adana'yı büyütmesine yol açan tarzıyla Adanalılık ruhunu geniş kitlelere yayma çabasında bir gazeteci, televizyoncu ve girişimcidir.

5 Ocak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aliye Gültekin de, gazeteye yıllardır emek veren, genç yaşına rağmen mesleğinin basamaklarını hızla çıkan isim olarak 5 Ocak Gazetesi'nin bugünlere gelmesinde önemli pay sahibidir. Soluksuz, tatilsiz, büyük bir özveriyle çalışan Aliye Gültekin'in yeri eminiz ki Savaş Ağabey'inin yanında çok farklıdır.


Gazetemizin Haber Koordinatörü Ercan Yılmaz da özellikle siyasi arenaya hakimiyetiyle 5 Ocak Gazetesi'nin kilometre taşlarındandır. Sağ tandanslı siyasetin önemli aktörlerinden olan Ercan Yılmaz, her gün yazdığı köşe yazıları ve siyasi yorumlarıyla kent gündemini belirleyen isimlerdendir.

Sayfa Sekreterimiz Fiken Ekiz'in ürünün hazırlanmasındaki katkısını dile getirmediğimiz taktirde elbette büyük haksızlık etmiş oluruz. Birer birer, işleye işleye hazırladığı sayfalar hepimizin emeklerini taçlandırarak gazeteye dönüşüyor ve yazdıklarımıza anlam kazandırıyor.

Kerem Demiral, Sibel Soyer ve Mehmet Şahin ise 5 Ocak Gazetesinin bu günlere gelmesindeki baş rol oyuncularıdır.

Savaş Çokduygulu'nun şövalyeleri sonuçta her gün Adanalının eline aldığı 5 Ocak Gazetesini birlikte oluşturuyor ve Adananın gururu yayın organını hazırlıyor.

Bugün gazetemizin 13. kuruluş yıldönümü. Heyecanlıyız ve daha iyi bir ürün yaratabilmenin arayışındayız. Nice yıllara 5 Ocak Gazetesi!Haberin Yazarı   :   Utku Sağılır       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   Srebrenitsa Anıt Ormanı…

Haber Tarihi : 09.02.2012         Bu Haber 6704 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter