"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

SEYHAN BELEDİYESİ YÜKSEK DUVARLARIN İÇERİSİNDE

Tamer Gözüdeli

 

Adalet Bakanlığı'nın İstanbul'da Avrupa yakasındaki ceza infaz kurumlarında uygulamaya koyduğu hükümlülere yönelik sosyal sorumluluk projesi, Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun sahnelediği Aziz Nesin'in "Toros Canavarı" adlı oyunu, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın Bakırköy Kadın Cezaevi'nde yapılan galasına katılımlarıyla gerçekleşti. Sırasıyla Silivri Ceza İnfaz Kurumları'nda ve Metris Ceza İnfaz Kurumları'nda üç bin hükümlünün seyrettiği, İstanbul Bakırköy Başsavcılığı'nın ev sahipliğindeki etkinliğin, duygu yüklü anlarıyla Sayın Zeydan Karalar ve tüm ekibi mutlu ettiğini söyleyebilirim. Sanata ve sanatın yüksek duvarları aşmasına gönülden katkı koyan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a kendi adıma ve söz konusu ceza infaz kurumlarındaki hükümlüler adına teşekkür ediyorum.

İstanbul'da bir hafta süren ceza infaz kurumlarındaki turnemizde gördük ki sanatın gücünü hiçbir şey engelleyemiyor. Ne duvarlar ne demir parmaklıklar... Bu arada tanık olduklarım da icra ettiğim mesleği düşündüğümde de bir kere daha insan yaşamı, insan psikolojisi için önemli bir iş yaptığımızı ekip olarak farkındalık duygumuzun ortaya çıktığını gördük. Düşünün; yıllarca demir parmaklıklara mahkum olmuş insanların kısa bir sürede olsa mutlu olmalarını sağlıyorsunuz, yüzlerinde oluşan tebessüme vesile oluyorsunuz. Sanat sorumluluktur, sanatçı da bu sorumluluğun içinde ve bilincinde olan bireylerdir. Yaptığımız işin farkında olmak, bu farkındalığı da hayata geçirmemize olanak tanıyan herkese, projenin baş mimarları Sayın Zeydan Karalar'a ve Bakırköy Başsavcı Vekili Mustafa Hakan Uyar'a ayrı bir paragraf açmak doğru bir davranış olur kanaatindeyim.

Toparlayacak olursak sanatın gücü her yerde, her zaman, her dönemde etkili, etkileyicidir. Yazının sloganıyla bağlayalım sözlerimizi öyleyse:

 YAŞASIN YÜKSEK DUVARLARDAN AŞAN SANAT.

 


Haberin Yazarı   :   Tamer Gözüdeli       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   Teşekkürler Zeydan Karalar

Haber Tarihi : 02.05.2016         Bu Haber 1865 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter