"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

SEYHAN’DA KÜLTÜR TAM GAZ

Tamer Gözüdeli

Başta "Sanat Seyhan'da Yaşamın İçinden Akar" sloganıyla Seyhan'da kültür ve sanata destek veren Sayın Başkan Zeydan Karalar'ı yürekten kutlamak sanırım doğru bir başlangıç olur.
Seyhan Belediyemiz'in yaptığı ve de organize ettiği sanatsal sosyal etkinliklerin sadece Seyhan'ı değil, kent genelindeki tüm bireyleri ilgilendirmesi ve bu bireylere hitap etmesi, kentin sosyal ve kültürel gelişimi açısından ne kadar önemli olduğunu, taraflı tarafsız herkesin takdirini topladığını düşünmekte ve bu düşünceyi desteklemekteyim.
Birkaç yıl öncesine kadar eski adıyla E-5, yeni adıyla D-400 karayolunun güneyine geçmeyen Kuzey Adanalılar bu gün geldiğimiz noktada Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'ndeki seviyeli ve titizlikle seçilmeye çalışılan etkinliklere çok ciddi bir şekilde ilgi göstermektedir. Bu da herkesi mutlu ettiği gibi bu kentte yaşayan bir kültür-sanat adamı olarak şahsımı da çok mutlu ettiğini belirtmeliyim.
Yaşamımızda her başarıda olduğu gibi; bu önemli konuda bir başarı öyküsüdür. Bu başarı öyküsünün çok önemli karakterleri var elbette. Ana karakterlerden Başkan Zeydan Karalar'a, kültürden sorumlu Başkan Yardımcısı Kadir Özdemir'e, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven Boğa'ya ve Sayın Güven Boğa'nın birlikte çalıştığı kültür emekçilerine şahsım ve duyarlı Adana Kamuoyu adına sonsuz teşekkür etmem gerekiyor. Sadece bununla da kalmayıp; bizlerde bu güzide ekibin organize ettiği programlara katılarak destek vermemiz gerekiyor. Öyleyse gelin hep beraber, bir toplumun hayat damarları olan kültürün ve sanatın daha da güçlenmesi için üzerimize düşeni yapalım, gelecek nesillerimize daha çağdaş, eğitim düzeyi daha da yüksek, yaşanılabilir bir Adana bırakalım.

SANATSIZ KALAN BİR TOPLUMUN HAYAT DAMARLARINDAN BİRİ KOPMUŞ DEMEKTİR.
                                M. KEMAL ATATÜRK


Haberin Yazarı   :   Tamer Gözüdeli       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   EMPATİ YAPMAK

Haber Tarihi : 23.11.2015         Bu Haber 1944 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter