"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Teşekkürler Zeydan Karalar

Tamer Gözüdeli

 

Türkiye de son yıllara da yapılan en başarılı toplu iş sözleşmesini gürültüsüz sıkıntısız imzalayan başta Seyhan Belediye Başkanı Zeydan KARALAR olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum.Ülkenin birçok özel resmi kurumlarında yaşanan toplu iş sözleşmelerinde yaşanan gerginliklerin hiçbirinin yaşanmadığı, güle oynaya imzalanan, tarafların memnun kaldığı bu taktire şayan yönetmelik davranışını, adıma ve emekçi arkadaşlarım adına tebrik ediyorum.

DİSK Genel -iş 2 no lu şube sendika temsilcisi olarak katıldığım sözleşme töreninde CHP Genel Sekreteri Kamil Okyaysındır ,Seyhan Belediye Başkanı Zeydan KARALAR' ın konuşmaları da emeğin emekçinin ne kadar yanında oldukları ve olmaya devam edeceklerine açık bir biçimde ifade etmeleri ,toplu sözleşmeye katılan herkesi adeta ülkemizde yaşadığımız gergin dönemlerden biraz uzaklaşıp yüzlerde tebessüm oluşmasını sağladı.Öyle ki hatta bir ara Zeydan KARALAR topluluğa espiriyle "niye gülüyorsunuz arkadaşlar" diye seslendi. Ş u da bir realite ki insan psikolojisi ekonomiyle direk bağlantı olduğu bir gerçek. İşçinin emekçinin psikolojisine katkı koyan sevgili başkan Zeydan KARALAR' a bir kez daha huzurlarınızda teşekkür etmek bir hak edişten başka bir şey değil.

Başkan KARALAR' ın sözlerinden de alıntı yaparak bu yazıyı tamamlamak , bu yazının ana fikrini çıkarmış olacak kanaatindeyim Diyor ki başkan KARALAR " Birlik olalım. Birbirimizi sevelim. Birbirimize saygı duyalım.Hayattaki en tehlikeli davranış biçimi dedikodu ,bundan şiddetle uzak duralım. Konsantremizi üretime ve halka hizmete verelim.Sonrasında başarı gelecektir.Bunu da sen ben olmadan hep beraber kutlayalım."Sözün bittiği yer... Başka söze gerek yok. Haydi o zaman birlik beraberlik içinde güzel günlere...

 

 


Haberin Yazarı   :   Tamer Gözüdeli       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   8 MART EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜ ANIYORUZ

Haber Tarihi : 05.04.2016         Bu Haber 1984 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter