"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

TÜRKİYE’NİN İLK BARIŞ ANITI AÇILIYOR

Tamer Gözüdeli

 

10 Ekim 2015'te ülkenin dört bir yanından barışa yürüyen, barış için yürüyen on binlerce insanımıza yönelik yapılan hain saldırıda 102 insanımızı kaybettik. Son dönemlerde yaşadığımız terör saldırılarında kaybettiğimiz yurttaşlarımızın da acılarıyla birleşince; acılarımız, üzüntülerimiz bitmedi bitmeyecek de... Onlara Allah'tan rahmet, geride bıraktıklarına da sabır dilemekten başka şu aşamada elimizden bir şey gelmiyor maalesef.

Ülkede bu üzücü olaylar yaşanırken duyarlı kurum Seyhan Belediyesi'nin duyarlı Belediye Başkanı Zeydan Karalar'dan örnek bir fikir gelişti. Hain saldırılar da kaybettiklerimizi hep hatırlamak ve anmak için Seyhan Belediyesi önünde 10 Mayıs Salı Günü açılışının yapılacağı barış anıtını yaptırttı. Belki de birçok yerel yönetimin yapması gereken, bazılarının da düşünüp hayata geçiremediği insani bir projeye imza attı. Şunu da belirtmek isterim ki; bu duygu yüklü sosyal sorumluluk içeren düşünceden dolayı Başta Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı ve buna destek olan herkesi kutluyorum.

Birçok sivil toplum örgütünün katılacağı barış anıtının 10 Mayıs Salı Günü saat 17.30'da yapılacak olan açılışına duyarlı Adana halkını; kurumum adına, Seyhan Belediye Başkanım Zeydan Karalar adına, barış şehitleri adına davet ediyorum. Işıklar içinde uyusunlar.

 


Haberin Yazarı   :   Tamer Gözüdeli       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   SEYHAN BELEDİYESİ YÜKSEK DUVARLARIN İÇERİSİNDE

Haber Tarihi : 09.05.2016         Bu Haber 2552 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter