"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Yılın Valisi Mahmut Demirtaş

Tamer Gözüdeli

 

Kıymetli Valimiz Demirtaş'la gazetemizin geleneksel kahvaltısında buluşup tanışmanın mutluluğunu yaşadık. 5 Ocak Ailesi olarak öncelikle yoğun çalışma programının arasında bizleri kırmayıp zaman ayırdığı için kendi adıma ve bütün gazete çalışanları adına teşekkür ediyorum.

Uzunca bir zamandan sonra 5 Ocak geleneksel kahvaltılarının en iyilerinden birine tanıklık ettiğim için ayrı bir mutluluk yaşadım. Bu durumun oluşmasında, Sayın Vali Mahmut Demirtaş'ta şüphesiz bizlerle Adana'ya geldiği günlerden Adana izlenimlerinden, kente dair değerlendirmelerine ve en önemlisi de 15 Temmuz sürecini paylaşan gerçek bir devlet adamı profili nasıl olmalı algısının oluşmasındaki katkısı öyle bir yansıdı ki bir ara masanın etrafında oturan hemen herkesin vücut dilinden "İşte bizim valimiz!" dediklerini duyar gibi oldum.

           Sorulan bütün soruları samimiyetle cevaplaması kendilerini şahsen yeni tanımama rağmen çok güzel bir sinerji oluşmasına neden oldu.  Sayın Vali'nin açıklamalarının tamamının içi dolu açıklamalardan oluşuyor olması, en çarpıcılarından biri ise kent merkezine bağlı olan yerel yönetimlerinin farklı siyasi partilerinden oluşmasına nasıl bakıyorsunuz şeklindeki bir soruya: "Yerel yönetimlerimizin hangi siyasi partiden oluştuklarıyla ilgilenmiyorum. Bütün siyasi partiler demokrasinin gereği bu ülkenin partileridir. Beni asıl ilgilendiren bu kentte yaşayan bütün vatandaşların refahı, mutluluğudur." şeklindeki bakış açısının beni derinden etkilediğini söylemem gerekir.

Şahsımın kendisine yönelttiğim "Adana ulusal ve uluslararası festivallere ev sahipliği yapan bir kent; bildiğiniz üzere  15 Temmuz darbe girişimi süreci ve olağanüstü halin kültür organizasyonlarına nasıl yansıyacak Sayın Valim?" şeklindeki soruma,  Sayın Vali'nin cevabı, olumsuz bir yansımanın oluşmasının söz konusu olmayacağına, tam tersi kurumsal kişisel dayanışmalarla daha da ivme kazanacağı ifadesi, bu kentin kültür zincirin bir halkası olarak beni oldukça memnun etti. Toparlayacak olursak Kıymetli Valimiz şu günlerde yaşadığımız sıkıntılı süreçte yüreğimize su serpti desek yeridir.

Kentimize yaptıkları ve de yapacakları için yılın Valisi Sayın MAHMUT DEMİRTAŞ'a her şeyden önce bir Adanalı olarak teşekkür ediyorum.

 


Haberin Yazarı   :   Tamer Gözüdeli       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   EXPO 2016 NAMIK KEMAL BİÇER…

Haber Tarihi : 22.08.2016         Bu Haber 1835 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter