"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Kendi dönemimizin borcu olmayacak

Adana Demirspor kulüp başkanı Levent Özveren, suskunluğunu gazeteniz 5 Ocak'a bozdu ve önemli mesajlar verdi


Adana Demirspor kulüp başkanı Levent Özveren suskunluğunu gazeteniz 5 Ocak'a bozdu. Her konuya açıklık getiren Levent Özveren'in ana hedefi şampiyonluk. Bu konuda da Adanalı'dan destek bekliyor. İşte Levent Özveren'in söyledikleri:

İYİ TAKIM KURDUK

Yönetim sürecini  beraber yaşadık. Yönetim yapılırken, Mustafa başkanın hedefleri vardı. Neydi; kulübü kurumsal hale getirip bunun üzerinde yürüyüp bu sene hedef şampiyonluktu. Böyle başladık. Görev dağılımının ardından 3-4 futbolcu almayı hedefledik. Bu oyuncuları başkana söyledim. Onlar gelmez dedi. Onları Adana'ya getirdik. Mehmet Ayaz'lar ve bir-iki futbolcu Adana'ya geldiler o dönem. O gün geceye kadar onlarla konuştuk. Bu oyuncular bu ligi çok rahat götürecek ve keyfli anlar yaşatacak oyunculardı. Ertesi gün sabah Bekir bey aradı, televizyonu açtı dedi ve Başkan Tuncel'in o hukuki süreci başladı.

O an panikledik. Birinci gün, üçüncü gün derken, dördüncü gün de başkan dönemeyince o anlaştığımız futbolcuları geri gönderdik. Netice olarak iş bize kaldı. Ne olursa olsun bu kulübü kapattırmayalım, alacaklılarla görüşelim hedefini ön plana koyduk. Ve 2 aydır sabah 7, gece 12, bu işlerle uğraştım. Baktık ki iş iddialı duruma geldik. Bazı işleri bilmeden de yaptık diyebilirim. Otoriterlerin söylediği gibi iyi takım kurduk. Arkadaşlara söylüyorum benim şansımda vardır. İçimde iyi bir his var. Biliyorsunuz ki kura çekildi. Pek iddialı konuşmam ama şu an ki hissim, kaptanlarımda aynı fikirde inşallah seneye bu sahada şampiyonluk partisi vereceğiz.

ZORLUK ÇEKTİK

Gerçeği konuşmak gerekir. Ben olanı hemen söylerim. Çok karamsarlığa düştüğümüz anlar oldu. Tamamen gençlerle oynayalım ama kulübü kapatmayalım dedik. Şu yoğunlukta zora düştüğümüz anlar oldu. Gençlerin, taraftarın heyecanını gördükten sonra bize de mücadele etmek kalıyor. O an ki ateşten gömleği giymek zordu. Söyleyemediğim sıkıntılarda vardı. Çay içmeye arkadaşları tesise çağıramadım. Yeri geldi 2-3 kişiyle çalıştık.

FUTBOLUN TORPİLİ YOK

Başkan Tuncel'in yanına bir kez gittim. Başkan içerde, ben 2. başkanım. Tuncel'in söylediği bir şey vardı; hatan hatam, doğrun doğrum. Sen hata yapmazsın dedi. Destek veriyor bizlere. Bize düşen, Mustafa ağabeyi orada rahat bırakmalıyız. Kendi sorunları var. Demirspor gerçekten zaman ayrılması gereken bir iş. Anlık karar vermek gerekiyor. Futbolun torpili olacağını düşünmüyorum. Bu Adana'nın tamamının tanıdığı futbolcu mu?. Biz o kadar kaptırmışız ki, bu ayın 5'in de 11 yaş seçmeleri varmış. Sabah 7'de şirkete geldim. 8'den itibaren çocuğunun kolundan tutan aqua'ya geldi. Bu böyle olmamalı. Bir takım yeni düşüncelerimiz var. Kimse kimsenin işine karışmayacak.

TARAFTAR BU İŞİ İYİ BİLİYOR

Başkan'a bana az vakit ayarıcağım bir görev ver demiştim. Şubat ayından oğlumun yaz kampı proğramlamıştım. 2-3 günlük Amerika'ya gidişim vardı. Geldiğim gün tesise geldi taraftarlar. Taraftar tabii ki yürüyecek; tepkisini gösterecekler. Bana olay çıkabilir güvenlik güçlerini çağıralım dediler. Ben buna karşı çıktım. Kendi taraftarımı niye emniyetle karşı karşıya getireyim. Taraftar kulübün gerçek sahibidir. Ben önceleri ciddi taraftardım; şimdi başkanım. Taraftar Bbu işi benden iyi biliyor. Yağmurda, çamurda, sıcakta takımlarını destekleyen, bakan onlar. O bahsettiğim taraftar daha meraklı bu işe; futbolcunun geldiği yeri, yeteneklerini biliyorlark. Benim tarftarla sıkıntım olmaz. Benim eşime telefon açılmış, taraftar yarın oteli taşlar diye. Ben şimdi içlerinde oturuyorum. Bakıyorum taraftar içinde banka uzmanı bile var. Ve her meslekte taraftar var. Gelip idmanı izliyor sıcakta, yağmurda. Aksine taraftar destek oluyor. Mavi lacivert formayla aquaya geliyorlar. Biz burayı aile havasında yönetelim dedik. Taraftarlar buraya gelsinler görsünler. Taraftar, basından duyduğu ile değil içimizdekini kendileri görsünler. Bu şekilde çözdük. Borçları, süreci, yaşanılanları biliyorlar. Biz gençlerle çıksak dahi biletini alıp gelip bize destek vereceklerdi. Ben maça gittiğimde hep tribünleri izlerdim.

SÜRPRİZLERİM OLABİLİR

Yönetimde 5-6 kişi de olsa, diğer arkadaşlar vakit ayıramıyorlar ama destekleri var. Manevi destek bazen yetmeyebiliyor. Kulüple ilgili zaman zaman sorunlar oluyor, yönetici gerekiyor. Takım Bolu'ya kampa gitmişti. Uygun olanı ne, orda bir yönetici olması gerekiyordu. Önce otorite olması gerekiyor. Orada bir sıkıntımız doğuyor. Arkadaşların kendi şahsi işi var. Benim ailem destek olmasa bu işi yapmam mümkün değil. Nereye kadar dayanırım bilemiyorum. Son iki aydır hiç bir mecliste komsiyon toplantına giremiyorum. Kendi şirketimde işlere bakamıyorum. Bu işi seven gönülden isteyen, tarftara camiaya hoş  gelecek isimler üzerinde görüşüyoruz. Birebir dostluğum var. "geleceksin görev yapacaksın- diyorum. Hay hay diyorlar. Sürprizlerim olabilir. Kongre denilince olumsuzluk akla gelmesin. Kongre gerekirse hukuksal boyutta hassas düşünüyoruz Hata yapmamaya gayret gösteriyoruz. İstifa eden arkadaşlar var. Kanunlar ölçüsünde ne gerekiyorsa yapılacak. Eğer kongre olacaksa 6 dakikalık bir kongre olur. Acayip keyfe geldik. Bitme noktasında, yeniden dirildim. İnanılmaz aile havası var. Bunu kimsenin bozmasına müsade etmeyeceğiz.

ŞAMPİYONLUK İÇİN TAHAMMÜL KALMADI

Bilmediğim konuda, ben yaparım demeyi sevmiyorum. Adana temennisi olarak söylüyorum. 'Ben' lafını kaldırmalıyız; 'Bİz' olmalıyız. Çok insanı dinlememek gerekiyor. Futbolcu aldığımız ortamlarda, bazen sinirlenecğime güldüğüm anlar oldu. 4 Kişi beni arıyor -tarihi bir şey- yapıyorsunuz diyor...14 kişi arıyor -napiyorsunuz- diyor. Kimseyi dinlememeyi öğrendi. Bizimde çevremiz var. Kardeşimde futbolcu olsa bir görelim. Futbolda duygusallığa yer yok. Benim de tahammülümü kalmadı şampiyonluk için.

ZOR HATA YAPARIM

İnsanlar beni arasın dedim. Arayanlar oluyor. Ama tam başlamadı. Yarından sonra biz aramaya başlayacağız. Ben umutsuz değilim. Adana bir hareketlenmeye başlasa kulübün borcu yok olur. Bu sene hariç 7 milyon borç var. Ben kimseye gidipte 20-50 milyar ver demem. 10 kişi yerine 100 kişiye kombine satalım. Onlarda aldıkları kombineyle maça gelsinler. Artık güven var. İş adamları verdikleri paranın nereye gittiğini artık görüyorlar. Paranın nereye kullanıldığını kamuoyuna açıklıyoruz. Bolu'ya kampa giderken tüm masrafları kendimiz ödedik. Fiş-fatura getirmedik. Artık yönetici harcaması olmayacak. Bazen haksız eleştiriyorlar.Gelip sorsunlar.  Haklı olan yanlışımız varsa söylesinler. İyi niyetle yalanlış yapabilirsiniz. Yaşayarak öğreneceğiz.2 Ayda çok tecrübelendik. Zor hata yaparım. Şimdi artık bilmiyorum demiyorum. Şartlar bizi öğrenmeye itti.

İYİ NİYETLE ÇALIŞIYORUZ

25 -27 Kişiyle kampa gittik. Nereye eksik oraya futbolcu alacağız demiştik. Üç mevkiye alacağız. Belki transfer devam edebilir. Başlarken bütçe 5,5 Milyondu. İş adamı gözüyle söylemek istiyorum; bıraktığımızda borç olmayacak. Böyle devam etmek istiyoruz. Mustafa başkan geldiğinde benim dönemim olarak borçsuz teslim etmek istiyorum. Uygun projeler var. Ramazan şenliği projesi var. Yapabilirsek bir proje daha var. Onu yapabilirsek daha ratalayabiliriz. Çok iyi niyetle çalışıyoruz. hata yaparsak bu bilinsin, iyi niyetle. Çok iddialı olmak istiyoruz.  Örneğin Tarkan Kulak...Bana bu iş kaldığı gün Tarkan, hemen arayıp "kardeş rahat ol" dedi... "Maddi manevi rahat ol" dedi..."Yanyana gelirsek ikimiz bunu eritiriz" dedi. Tarkan Kulak-Levent Özveren olursa, iyi bir ikili olurb.

KALICI GELİR OLMALI

Lünapark menderesin kenarına kısa alana sıkışmış durumda. Turizmci bir Adanalı olarak çocuğumu lünaparka götürmeliyim. Adana'nın eğlence hayatı yok. İş adamı gözüyle bakıyoruz. Bunu başarabilsek benzin istasyonu da olsa çok iyi olur.  Fakat, şuan bu işe hazır değiliz. Önce kurumsallaşalım. Başkan da dönse, zorlu sürecinde devamında bırakmayacağız. Çok büyük taraftar kitlemiz var. Kamuoyu ne yaptığımızı gelip bilsin. O zaman onların desteği olur. Önce onları inandıracağız. Kalıcı gelir kesinlikle şart. Bu işi bırakmaya niyetimiz yok. Biraz da hırs yaptık. Destek telefonları alıyoruz. Yavaş yavaş bu iş oturacak.


ZİHNİ BAŞKANDAN BEKLENTİMİZ VAR


Zihni Aldırmaz başkandan beklentimiz kombine kartı konusunda. Bu işe iki gün zaman ayırırsa süper olur. Zihni başkan, emniyet müdürümüz yarın birgün idmana gelecek. Giden valimiz ilhan bey ilgiliydi. Gelen valimiz aynı hassasiyeti gösterecektir. Demirspor bu şehrin değeri. Sporun önüne hiç bir şey geçmiyor. Demirspor süper ligde olsaydı hareket farklı olurdu. Bu iş süper lige gidecek gibi içimden  geçiyor. Sabah yönetimde bir şey konuştuk, yöneticimiz Ömer Seyfettin ile öğleden sonra iş yerime geçtik. Konuştuklarımızı aynen yarım saat sonra yaşadık.Demirsporun lehine olacak şeyler.


TRANSFER YAPMALIYIZ


Demirsporun adı çok büyük. En iddiasız takım bile karşımıza sert çıkıyor. Bizi sadece Demirspor ilgilendiriyor. Mardin güçsüz, Bandırma şöyle-böyle bizi ilgilendirmiyor. Kesinlikle takımımıza bakıyoruz. Demirspor'un ne yapacağı önemli. Hakem hatasını , rakibin güçsüzlüğünü kabul etmiyorum. Bunlar mazeret değil. Mardin'e gideceğiz. 5 Senede ilk defa deplasmanda oynayacağız. Mardin'de eminim Muharrem Gülergin stadında oynar gibi oynayacağız; oraya taraftarımız da gelecek. Futbolcuma çok güveniyorum. Artık takım olduk.  Bir iki yere transfer yapamaz isek hatamız olur. Görüntü, bizim hata yapmamız gerekiyor. Şanslı bir kura çektik. Bizim alamadığımız oyuncuları başka takımlar aldık. Bizler her görüşmeye gelen oyuncuyu Urfa aldı. Onların şehrin hava var. Biz Boluya gitik 2 kişi onlar 14 kişiydi.


HERKES KOMBİNE ALSIN


Şuan gelişme oldu. Bazı vekillerimiz arayıp -hep beraber devam edelim. İlk kombineyi ben alayım- dediler. 4 Vekilimiz aradı.Bu şehirden çok umudum var. O havayı yakaladık. Bir hareketlenme başladı. Çarşamba günü toplanıp bazı kararlar alacağız. Ceza sistemi ve prim sistemini belirleyeceğiz. Bu sene olabildiğince şefaf olmamız gerekiyor. Kolay kolay bir şey istemeyi beceren bir adam değilim. Hayatım boyuncu verdim. Ben 6'dan sonra dışarı çıkmam. Akşam 10, ,gece 2; Demirspor konuşuyoruz . Ben hayatımda yanlış yapmadım. Hiç bir şey çalmadım ama şu an çalıyorum; çocuklarımın zamanını çalıyorum. Bize güvensinler bu takımı borçlandırmayacağız. Zamana ihtiyacımız var. Desteğe morale ihtiyaç var. Herkes gelip 2 saat idmanı izlesinler. Herkes birer kobine alıp kendileri stada gelsin. Adana'nın tutkunluğunu gösterelim.


Haber Tarihi : 23.08.2011         Bu Haber 5880 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter