"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Yılmaz Güney'in Demirspor sevgisi

Adana Demirspor bu...

Sevgisi, büyüsü ve ihtişamı büyüdükçe büyüyor.

Katagori ne olursa olsun bu böyle.

7'den 70'e Adana Demirspor'u konuşmak, Demirspor'u yazmak, maçlarda formasına tezahurat yapmak, hayat biçimi oldu.

İster fakir, ister zengin; ister Dünya çapında ünlü olsun, ister normal vatandaş olsun, Demirspor noktasında buluşmak bir görev haline geldi.

İşte bir örnek;

Türk sinemasının dev ismi; Yılmaz Güney.

Adana'da büyüdü ve Demirspor sevgisine kapıldı. Mavi-lacivertli renkler, kulübün efsanesi Muharrem Gülergin onun vazgeçilmezleri arasına girdi. Yenilgisinde üzüntü, başarısında mutluluk yaşadı. Ve onun da  o dönemler şampiyonluk beklentileri vardı; Demirspor'un başarılı olmasını istiyordu.

Tarihler 14 Mayıs 1973'ü gösterdiğinde cezaevinde yattığı sıralarda sınıf arkadaşı Yavuz Pada'ya bir mektup yazdı. Mektubun içeriğinde de öncelik olarak Demirspor ve Muharrem Gülergin kaleme alındı Yılmaz Güney tarafından...


İşte o mektup...


Sevgili kardeşim                                                     14 MAYIS 1973

Demirspor bu yıl 1.lige geçerse çok sevineceğim. Muharrem abinin çabaları boşa çıkmasın artık. Sivas yenilgisine üzüldüm.

Bilirmisin ki, Demirspor'da ben çocukluğumu, ilk gençlik yıllarımı hüzünlü anısını buluyorum. İçimi ezen bir duygu taa tahta perdeli, tel örgülü Adana stadına kadar götürüyor beni. Külahta leblebi...Çekirdek...Zaman gazozu...Atom gazozu...ve Torosspor...Seyhanspor...Kaleci Ferit...Toroslu kamyon Behçet...Kaleci Recai...Seyhansporlu Sarı Tahsin...Ve Muharrem abimizin gençliği...

Nedir bu boğazımıza düğümlenip gözlerimizi buğulandıran duygu? Geçmiş günlere duyduğumuz özlemin anlamı ne? Nerde benim erik ve badem çaldığım bağlar...Nerde benim top oynadığım çocukluğumuzun arsaları?

Çok selam söyle Muharrem abiye...Yürekten başarılar diliyorum...İlerde çıkmak nasip olursa faydalı olmaya çalışacağım Muharrem abiye ve Demirspor'a...Öperim hepinizi...Belam...Başkan Levent Özveren ne dedi?

Hepimiz Demirsporluyuz. Demirspor'un başarısı için buradayız. Benim insanlardan isteğim bir noktada buluşalım. Kenetlenelim ve güç olalım. Bakın, merhum Yılmaz Güney, 1973 yılında Demirspor ve Muharrem Gülergin ile ilgili mektup yazmış. Nasıl bir heyecandır ki, kaleme alınmış. Bunu şimdiye uyarlayalım ve Yılmaz Güney'in heyecanını bizde duyalım. Aynı heyecanı yaşayalım. Artık bir hareket olsun. Bugünden itibaren kombinenin startını veriyoruz. Üç kişiyle bu işler olmaz. Takımı gördükçe daha da heyecanhlanıyorum. Eleştiriler yapılsın ama şimdi değil.


Bu arada Demirspor yönetimi en kısa tarihte kombine satışlarına başlayacak ve Yılmaz Güney'in yazdığı mektubu bilboardlarda taraftarların okumasını sağlayacak.Haber Tarihi : 11.08.2011         Bu Haber 11895 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter