"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Şanlıurfa Belediyesi hayvan barınağı yaptırıyor

Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO), hayvanlara değer verilmesi, onların daha iyi şartlarda barınması, hayvanlara kötü muamele ve işkencenin önlenmesi için çalışmalarını ülke genelinde sürdürüyor.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, DOHAYKO Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık'ı arayarak, "Köpekler için hastanelerden de yemek teminine başladık. Yeni bir eleman görevlendirdik ve yeni yemek kapları alındı. Ben aç kalırım, onları aç bırakmam" diyerek, Adana'ya bir ekip gönderdi.

Şanlıurfa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Şahin Apaydın ve beraberinde heyet HAYTAP Başkan Yardımcısı ve DOHAYKO Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık'ı ziyaret etti. DOHAYKO Genel Merkezi'nde gerçekleşen ziyarette Çıtırık, bir hayvan barınağının ne şekilde inşa edilmesi ve donatılması gerektiği konusunda bilgi verdi.

CAN DOSTLARIMIZ İÇİN

Ardından Adana Büyükşehir Belediyesi-DOHAYKO Hayvan Barınağı'na gidildi. Barınağı gezen Apaydın, "Şanlıurfa'daki barınağımızla ilgili Adana DOHAYKO barınağını örnek alıyoruz. Tüm eksikleri gidermek için mümkün mertebe gayret göstereceğiz" dedi.

Adana Barınağındaki kulübeleri de inceleyen Apaydın, "Can dostlarımız için bu kulübelerden yaptıracağız" diye konuştu.

Nesrin Çıtırık da Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaka'ya ve kendisini ziyarete gelen heyetin başkanı Şahin Apaydın'a teşekkür ederek, Türkiye'nin her köşesinde hayvanlara merhametli olunması ve onlara uygun yaşama koşulları sağlanması için yapılan çalışmaları büyük mutlulukla izlediklerini ifade etti.
Haber Tarihi : 29.04.2013         Bu Haber 4492 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter