"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

“Büyük marketler denetlensin”

 

Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Murat Yağmur, Nisan ayı sonuna kadar dişi küçük ve büyük baş hayvan kesilmesi durumunda kıymanın kilosunun 60 liraya kadar çıkacağını ileri sürdü.

Son günlerde yaşanan sabit et fiyatı tartışmalarına ilişkin gazetemiz 5 Ocak'a özel açıklamada bulunan Adana kasaplar Odası Başkanı Saruhan Murat Yağmur, "Tarım ve Hayvancılık bakanlığı et fiyatlarının ülke genelindeki tüm kasaplarda aynı fiyattan satılmasını istedi, bu teklife ilk sıcak bakan biz olduk. Ancak market, süper ve hiper marketler et fiyatını kafasına göre belirliyor. Eğer nedim altına alınmazlarla bu tartışmalar hiç bitmez" dedi.

DİŞİ HAYVAN KESİMİNE DİKKAT

Hayvancılık sektörünün daha da gelişmesi için bir dizi yenilik çalışmalarının yapılması gerektiğini ifade eden kasaplar Odası başkanı Saruhan Murat Yağmur, "Bakanlığa bağlı birimler bu konuda çalışmalar yapabilir isterlerse bizlerde destek oluruz. Yine hayvancılığı ve sektörümüzü yakından ilgilendiren bir konu da dişi hayvan kesimi. Eğer Nisan ayı sonuna kadar dişi küçük ve büyük baş hayvan kesiminin sürmesi halinde kıymanın kilosu 60 liraya kadar çıkar. Vatandaş bu saatten sonra et yüzü göremez" diye konuştu

 


Haber Tarihi : 29.03.2016         Bu Haber 1368 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter