"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Adana BTÜ’den üniversite – girişimci işbirliği

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, inovatif girişimciliğin gelişmesine katkı sağlayacak en etkin kurumlardan biri olmak için çalıştıklarını söyledi. Girişimcilik Ekosistemi Derneği Başkanı Esra Özden'i makamında kabul eden Rektör Prof. Dr. Tümay, "Gelişmiş Türkiye için hep birlikte çalışacağız" dedi.

Girişimcilik Ekosistemi Derneği Başkanı Esra Özden, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay'ı ziyaret ederek yeni dönem faaliyetleriyle ilgili bilgi alışverişinde bulundu. İnovatif ve katma değeri yüksek üretim için öncelikle girişimciye ihtiyaç duyulduğunu belirten GED Başkanı Özden, "Türkiye'nin geleceğine damga vuracağına inandığımız Adana BTÜ ile birlikte çalışmak istiyoruz. Bu üniversitemizin öğrencileri arasında iş yaşamına girişimci olarak başlamak isteyen öğrencilerimiz var. Üniversitemiz bünyesinde öğrencilerin kurduğu 'Girişimcilik Kulübü' var. Onlarla iş yaşamına birlikte yürümek istiyoruz. Mentör, melek yatırımcı sağlayarak, destek kuruluşlarıyla aralarına köprü olarak başarılı girişimciler çıkarmak istiyoruz" dedi. 2017 yılı içerisinde KOSGEB'le inovatif girişimlere yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, global kurumlarla mentör yetiştirme kursları ve bölgede uluslararası bir girişimcilik zirvesi için çalışma başlattıklarını anlatan GED Başkanı Esra Özden, "Türkiye'de sanayiciye ve girişimciye belki de en yakın isim olan Prof. Dr. Mehmet Tümay'ın Adana BTÜ'ye rektör olmasını en büyük avantajımız olarak değerlendiriyoruz. Birlikte çalışıp Türkiye'ye icat ve marka çıkaran girişimciler kazandıracağız" diye konuştu.

 

YÜKSEK TEKNOLOJİ ÜRETİME GEÇİŞ

 

Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay da fakültelerinin Türkiye'nin geleceğine yönelik tasarlandığına dikkat çekerek, "Örneğin, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültemiz, bölgede yüksek teknoloji üretimin ve bu yönde kendini geliştirecek girişimcilerin öncüsü olacak. Fakültelerimiz sanayici ve girişimci iş birliğiyle bölgenin üretim yelpazesini teknoloji yoğun ürünlere açacak. Bu çerçevede GED gibi sivil toplum kuruluşlarıyla ortak projeler gerçekleştireceğiz" dedi.(Bülten)

 


Haber Tarihi : 29.01.2017         Bu Haber 0 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter