"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Optimum’da ramazan etkinlikleri sürüyor

 

Adana Optimum Outlet Alışveriş ve Eğlence Merkezi'nde düzenlenen ebru sanatı atölyesi AVM'nin minik ziyaretçilerinden büyük ilgi gördü. 
"On bir ayın sultanı" Ramazan Ayı'nda Adanalıların ilgi odağı olan Adana Optimum Outlet Alışveriş ve Eğlence Merkezi, birbirinden renkli etkinliklerle ziyaretçilerine keyifli saatler yaşatmaya devam ediyor.

JONGLÖR VE PANDOMİMCİLER EĞLENDİRİYOR
Optimum'un küçük konuklarına yaptığı sürprizlerden Jonglör Poi, hokkabazlık gösterisi ile miniklere renkli anlar yaşatıyor. Bavulundan çıkardığı nesnelerle tüm hünerlerini sergileyen, top ve labutları büyük bir ustalıkla çeviren Jonglor Poi, minik ziyaretçiler tarafından heyecanla izleniyor.
Yüz mimikleri ve beden hareketlerini kullanarak iletişim kuran pandomimciler, AVM'nin tüm katlarını dolaşarak ziyaretçilerin meraklı bakışlarının odağı oluyorlar.

FASIL EKİBİ COŞTURUYOR
Ramazan'ın dolu dolu yaşandığı Optimum'da her salı, perşembe, cumartesi ve pazar günü Kazancılar Müzik Grubu ve Fasıl Ekibi, ziyaretçilere keyifli bir müzik ziyareti çekiyor. AVM'nin terasında oluşturulan platformda yer alan Kazancılar Fasıl ekibi, dinleyenleri yıllar öncesine götüren nostaljik şarkıların yanı sıra, günümüz sevilen şarkılarıyla da ziyaretçilere keyifli dakikalar yaşatıyor. Üzerinden uzun yıllar geçse de dillerden düşmeyen şarkılar, iftar öncesi ve sonrasında coşkuyu doruk noktaya taşıyor. Teras katını tamamen dolduran AVM ziyaretçileri, huzurlu bir iftarla birlikte birbirinden güzel şarkılara eşlik etme fırsatı da buluyor.

RAMAZAN SOKAĞINDA GEÇMİŞTE YOLCULUK
AVM'de kurulan Ramazan Sokağı'nda yer alan pamuk şekerci, elma şekerci, şerbetçi, macuncu, tespihçi, kahveci ve Osmanlı kıyafetleri ile fotoğraf çektirme stantları ziyaretçileri adeta geçmişe yolculuğa çıkarıyor. Türkiye'nin ünlü ressamlarından Selahattin Solak'ın, fotoğraf makinesinin bulunmadığı eski devirlerin anısını canlandırmak için kurduğu standın da yer aldığı Ramazan Sokağı'nda Adana'nın ünlü markası Tarihi Yeni Uğur Lokumcusu da birbirinden lezzetli tahin, helva, lokum ve cezerye çeşitlerinden örnekler sunuyor.

 


Haber Tarihi : 15.07.2015         Bu Haber 1370 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter