"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Ankara notları

Murat Geğin

CHP Genel merkezi tarafından "CHP çalışıyor, Türkiye kazanıyor" projesi kapsamında CHP'li belediyelerin hizmetlerini, hayata geçirdiği projeleri, yapmayı hedeflediği projelerin tanıtım etkinliği Çukurova Belediyesi'nin tanıtımı ile son buldu.

Çukurova Belediyesi tanıtım etkinliğine Adanalı gazetecileri, muhtarları ve STK temsilcilerini uçakla götürmesi yerinde bir hareketti ki eğer karayoluyla gitsek hava şartları ve yol durumlarından dolayı yolda mahsur kalma ihtimalimiz yüksekti.

Ankara'ya vardığımız da ilk olarak Anıtkabir'e gidildi, Aslanlı yolda yürümek bana ayrı bir huzur verdi. Ve bir kez daha Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü minnet, şükran ve özlemle andım.

Kafile olarak Genel Merkeze geldiğimizde açılan stantları ve ikram çadırlarını gezdim. Genel anlamda belediye yetkilileri ikram faslını kısıtlı tutmuş, kebap yerine Şırdan ve Mumbar narenciye ürünleri, haşlama, gözleme, sıkma ve bici-bici tercih edilmiş.

Açılış töreninin ardından Başkan çetin, Meclis üyeleri, muhtarlar kısaca herkes CHP liderini beklemeye başladı. Saat 16.30 gibi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kurmaylarıyla ve Başkan Soner Çetin ile birlikte stantları gezdi beğenisini de ifade etti. Bu arada 'her başaralı erkeğin arkasında bir kadın vardır' sözü Ankara'da vuku buldu, şöyle ki Başkan Çetin'in değerli eşleri Ayşe Çetin, çok koşturdu, her şeyin eksiksiz olması için çabaladı ve bana kalırsa bunda da başarılı oldu. Ankara'nın 1 derece biz Adanalılara göre harbi soğuk bir havada Başkan Soner Çetin, 'ÇETİN' bir sunum yaptı.

Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu, Çukurova mahalle muhtarları, STK temsilcileriyle bir toplantı yaptı. Kılıçdaroğlu, "Beni sokakta görseniz ne sormak isterseniz onu sorun" söylemine muhtarların Başkan Çetin'i Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak görmek istediklerini söylemeleri önümüzdeki günlerde ne cevap bulur bilemem.

Ama Yılmaz Erdoğan'ın çok sevdiğim bir şiiri vardır; "Ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim" diye.

Zaman su misali akıp gidiyor...

Gönlünden Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı geçen Başkan Soner Çetin, "Ben Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını sevdim" der mi bilemem.

Bunu zaman gösterecek...

Tüh Tunalı Hilmi caddesinde üşüyerek yürüyemedim iyi mi?

 


Haberin Yazarı   :   Murat Geğin       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   Karalar gövde gösterisi yaptı

Haber Tarihi : 17.11.2016         Bu Haber 2770 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter