"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Artık söz SONER ÇETİN’de…

Tamer Gözüdeli


Sayın başkana öncelikle geleneksel kahvaltımızda biz 5 Ocak ailesiyle birlikte olduğu için bir kez daha teşekkür ederek başlamak istedim. Ayrıca adananın göz bebeği Çukurova ilçemizle ilgili yapacaklarını bizimle paylaşarak bizleri umut dolu güzel günler düşündürdüğü için kendi adıma ve Adanalı sanatçılar adına alkışlıyorum.


Peki, ne dedi de başkan bu kadar memnuniyet dolu bir giriş yaptım diyeceksiniz. Çok şey söylemedi cek cak kem küm yok. Net Çukurova'yı sanatın kültürün merkezi yapacağının bir kez daha altını çizdi. Bu söylem içerisinde çok konu barındırıyor. Nasıl mı çünkü siz Çukurova'yı kültürün sanatın merkezi yaptığınızda bununla birlikte daha bilinçli bir toplum oluşmasına da direkt olarak katkı koyacaksınız. Örneklemek gerekirse sokaklarına çöp atmayan ilçenizde oluşturduğunuz sosyal alanlara zarar vermeyen tam tersine koruyan bölgenizde ki entelektüel kesimin ve duruşun hızla geliştiğini göreceksiniz. Dolayısı ile belediye bütçenizden harcadığınız tadilat, tamirat, yenileme gibi bütçeleri daha asgari kullanmanıza katkı koyacak. "Pilava dökülen yağ araya gitmez" sözü bu konuya tam da uyan bir söz...

Kültüre sanata ayırdığınız bütçelerin sizin çok daha fazla harcama yaptığınız kalemleri n çok ciddi bir şekilde kendiliğinden kısıldığını göreceksiniz.  Bu doğrultuda Çukurova'nın genç dinamik enerjili Başkanı Sayın Soner Çetin'i kutluyorum. Kendim de Çukurova'da yaşayan bir birey olarak, Çukurovalı bir sanatçı olarak, Çukurova Belediyesi ve başkanının yanında olduğumu belirtmek isterim.

Biz Çetin Başkana inanıyoruz ve güveniyoruz. Neden mi? Çünkü Soner Çetin konuşurken herkesin gözüne bakıyor. Sanıyorum başka söze gerek yok.Haberin Yazarı   :   Tamer Gözüdeli       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   Fenomen başkan

Haber Tarihi : 29.04.2014         Bu Haber 2777 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter