"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Bu Waldison’a forma vermeyin!

Ergun Kara

 

Adana Demirspor'un maçlarında Waldison'u izlerken  karnıma ağrılar giriyor. Bir futbolcu yeteneksiz olabilir ama en azından topu ayağında tutmasını bilir. Bunu mahallede oynayan çocuklara göstersen yaparlar.  Ne yazık ki Waldison'da futbol adına hiçbir şey yok!

Waldison'a sezon başından beri forma şansı yeterince verildi. Son Denizlispor maçında Waldison'u izlerken adeta kahrettim.  Waldison'un yerine altyapıdan bir oyuncumuzu oynatsak eminim bundan daha iyi oynayacağı kesin. Ancak o hataları altyapıdan bir oyuncu yapsa "işte gördünüz mü " derler.

Yazık!

Adana Demirspor'un forması bu kadar ucuz değil. Waldison gibi futbolcular Demirspor forması giymemeli. Görünen o ki  Waldison gelişimini bu yaşında bile tamamlayamamış. Kısa zamanda memleketine gönderelim. O meşhur kumsallarında  gidip gelişimini tamamlasın ve sonra bize geri gelsin (!)  Ama şimdi ki Waldison'a  o şanlı  formamızı vermeyelim.  Altyapıdan bir oyuncumuzu oynatalım daha verimli olacağına yürekten inanıyorum.

Waldison sol önde oynuyor. Komşu bölgesi sağ önde  Grbıç oynuyor. Demek Grbıç'in yaşadığı olumsuzlukları yaşasa Waldison yerinden kalkmazmış.  Grbıç  o kadar sakatlık yaşadı. İlk yarı bitiminde kulüp bul denildi. O baskıdan bugünlere geldi ve oynadığı futbolla beğeni kazanıyor. En azından Grbıç çaba sarf ediyor.  Giydiği formanın hakkını vermeye çalışıyor.

Bu noktada Engin hoca da bu isimler üzerinde dikkatli olması gerekiyor. Waldison göz göre göre bizleri oyalıyor ve kaznıdıryor. Gününü  geçiriyor. Tabi oynadığı için de maç başını cebe indiriyor. Demirspor'un parasına yazık.  

Adana Demirspor'u yönetenlerin dikkatine. Paranın zor bulunduğu bu ortamda Waldison gibi oyunculara artık forma vermeyin. Kim mücadele ediyorsa, inancı varsa çıkıp formayı ona verin.  Teknik anlamda forma adaleti varsa  Waldison tribünde oturmalı. Aksi takdirde bu Waldison'u diğer oyuncular seyretmeye devam ederse  rekabeti tamamen bitireceksiniz.

 


Haberin Yazarı   :   Ergun Kara       Eposta Adresi   :  ergun.kara@5ocaknews.com

Yazarın Önceki Yazısı  :   Pote’ye uygun oyuncu alınmalı

Haber Tarihi : 31.01.2017         Bu Haber 0 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter