"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Gülümsün Adalı bir başarının altına imzasını attı

Murat Yonat

 

Adana Genç İşadamları Derneği kısası (AGİAD), bölgemiz ve ülkemiz adına önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı.

Öncelikle Adana'da özlediğimiz toplantılardan bir tanesine ev sahipliği yaptığından dolayı Genç İşadamları Derneği'nin genç Başkanı Gülümsün Adalı'ya teşekkür etmek gerekiyor.

Geçtiğimiz hafta Adana, güzel çalışmaların altına imza attı. Birinci toplantı 'Çukurova Projelere Hazırlanıyor' toplantısıydı. Toplantı AB Bakanı Ömer Çelik'in katılımıyla tanıtıldı. Çelik, AB fonları ile geliştirilen projeler hakkında geniş bir değerlendirme yaptı. Toplantıya AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'in yanı sıra Adana Valimiz Mahmut Demirtaş, Osmaniye Valisi Kerem Al, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Adana konuşuldu, Bölgemiz konuşuldu ve bu kent için ne yapılabilir konuşuldu.

Bizler her zaman Gazete yazılarımızda, televizyon programlarımızda zaman zaman eleştiride bulunuruz,yaşadığımız şehirle ilgili,yeterli çalışmalar yapılıyor mu? Diye.

Şehrimizi daha iyi nasıl tanıtırız,tarihini,kültürünü,sanatını öne çıkarabimek için neler yapmalıyızı konuşur ve muhattaplarına mesaj göndeririz.Yaşadığımız şehirle ilgilide yapılan güzel çalışmalar için de teşekkür ederiz.

Aynen geçtiğimiz hafta art arda yapılan toplantılar ile ilgili teşekkür etdiğimiz gibi.

Evet geçtiğimiz hafta AB Bakanımız Ömer Çelik Adana'da dolu dolu 24 saat geçirdi. Öncelikle 'Çukurova Projelere Hazırlanıyor' toplantısında güzel mesajlar verildi. Ardından Adana'ya gelen ve bir takım ziyaretlerde bulunan Avrupa Birliği üyesi 27 ülkenin Büyükelçisi ile akşam buluştu, Büyükelçiler Adana Kebabı yediler şalgam içtiler,Adana'da olmaktan mutlu olduklarını söylediler.

Arkasından ,Adana Genç İşadamları Derneği önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. İş Dünyasını Adana'da buluşturdu. Toplantıda ÇUKUROVA SİFED, TÜSİAD, TÜRKONFED, EDAM Başkanları iş dünyası ile ilgili önemli mesajlar verdiler. Bu toplantıya ev sahipliği yapan AGİAD Başkanı Gülümsün Adalı güzel ve başarılı bir çalışmanın altına imzasını atmış oldu. Adana için taşın altına elini koyan, her kim olursa olsun başımızın tacı yapmamız gerekiyor. AGİAD Başkanı Gülümsün Adalı'ya genç bir kadın başkan olarak öncelikle çalışmalarında başarılar diliyor, bu tür faydalı toplantıların devamını Adana'mız ve Bölgemiz için beklediğimizi de ifade etmek istiyorum .

 


Haberin Yazarı   :   Murat Yonat       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   YAZAN SUÇLU, OKUYAN SUÇA ORTAK, KONUŞAN CEZALI BİR ŞEHİR BURASI.

Haber Tarihi : 14.12.2016         Bu Haber 270 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter