"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Şehir tiyatrolarında yeni dönem

Tamer Gözüdeli


Yerel seçimlerin üzerinden dört ay geçti. Çiçeği burnunda belediye başkanları hayırlı olsun ziyaretlerinden sonra başkanı oldukları kurumda işe başladılar ve doğru buldukları çalışmalara destek, yetersiz bulduklarına da yeni düzenlemeler getirdiler. Bu düzenlemelerin en önemlilerinden biri de şüphesiz önceden beri var olan şehir tiyatroları. Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Belediyesi, Çukurova Belediyesi var olan şehir tiyatrolarını daha fazla destekleme kararı aldılar ve ben de buradan Adana Tiyatro Derneği Başkanı olarak önümüzdeki sezonun ilk alkışlarını değerli başkanlarımız Sözlü'ye, Karalar'a, Çetin'e gönderiyorum. Şimdiden yaptıklarınız ve yapacaklarınız için Adana tiyatro camiası adına teşekkür ediyorum.

                Sayın Hüseyin Sözlü, Sevgili İsmail Dikilitaş'ı tiyatronun başına getirdiğini ve Dikilitaş'ın da var olan kadroya genç takviye yaptığını düşünürsek Büyükşehir Belediyesi Tiyatromuzun çok daha ivme kazanacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

                Seyhan Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar göreve gelmeden önce ve geldikten sonra da "Bizim önceliğimiz kültür ve sanat olacaktır" demişti zaten.

                Sayın Soner Çetin göreve gelir gelmez belediyede tiyatro müdürlüğü oluşturup "Tiyatro müdürlüğünü sayısal değil işlevsel bir müdürlük olması için ne gerekiyorsa yapacağız," demişti.

                Totalde bu söylemlere baktığımızda biz Adanalı tiyatrocuların da yüreklerimize su serpiliyor adeta. Sezonu şimdiden bol seyirciyle, bol alkışla görür gibiyim.

                Bu arada biz tiyatro camiasına da düşen, birbirimizle dayanışma içerisinde olmak, birbirimize destek olmak ve Adana tiyatrosu için, seyircimiz için, kendimiz için yoğun tempoyla çalışmaktır. Bunu yapabileceğimizden hiçbir zaman kuşkum olmadı. Yeter ki istenilsin, isteyelim.Haberin Yazarı   :   Tamer Gözüdeli       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   Annemin Melamin Tabağı

Haber Tarihi : 23.07.2014         Bu Haber 2239 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter