"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Takımlarımıza transfer şart

Dürdane Yılmaz

 

Süper Ligde Adanaspor, TFF 1.ligde ise Adana Demirspor ilk yarıyı sonlandırıp gözlerini ikinci yarıya çevirdiler.  Her iki takımımızın da ilk yarıyı bıraktıkları nokta iç açıcı değil.

İlk Adanaspor'u  mercek altına alırsak adeta bıçak sırtında gittiğine vurgu yapabiliriz.  İlk yarı maçları boyunca Adanaspor'un üçüncü bölgede sorun yaşadığını gördük. Özellikle de golcü konusunda  yanlışlar yapıldığı gün gibi ortaya çıktı. O bölgeye alınan Edgar istenileni veremedi. Yani takımın gol yükünü sırtlayamadı.  Hal böyle olunca da Magaye ve Ahmet gibi oyuncular zaman zaman gol atsalar da yaraya ilaç olmadı. 

Sonuçta 10 puan alan Adanaspor ilk yarıyı en alt sırada tamamladı.  Teknik direktör Levent Şahin'in gelişiyle güzel bir rüzgar esmeye başladı. Osmaniyeli olan Levent hoca bu yöreyi çok iyi biliyor. Taraftarın da ne istediğini iyi biliyor.  Fatih Terim'in yardımcısı olması sebebiyle de Süper ligdeki gidişatı da çok çok iyi biliyor. Dolayısıyla geriye sadece  isabetli transferler yapmak kalıyor. Bir takım isimler dolaşıyor ama henüz onların netliği belli değil.  Buradaki gerçek Adanaspor'un hücum bölgesini desteklemesi.  Pozisyon bulduğunda mutlaka  sonuçlandırması gerekiyor. Bu eksiği giderirse takım umutlanır. Dilerim iş işten geçmemiş olur. Zira, Adanaspor'un üzerindeki takımlarda  kadrolarını takviye yapıyorlar.

Adana Demirspor'a gelirsek tam bir hayal kırıklığı yaşıyor ve yaşatıyor.  Mavi-lacivertliler bu sezona da klasik olan kadro yenilgiyle başladı. Tabi klasik olan gelişme yine başarısızlık olarak bizlere yansıdı. Adana Demirspor puan sıralamasında hem alt sıraya hem  de play-off bölgesine yakın. Dolayısıyla geleceğini  transferler belirleyecek.

Adana Demirspor'daki en önemli nokta ise ilk yarı maçları boyunca yabancı oyuncularından faydalanamaması. Pote bile belirli zamanlarda kendisini gösteremedi. Zaten Pote'nin dışındaki yabancılara bırakın TFF 1.ligi, B Katagorisinde bile forma  vermezler. Hal böyle olunca da takım bir türlü istenilen sıçramayı yapamadı ve orta sıralarda kaldı. Takımdan Ozan, Tevfik, Khaled, Salifu , Anıl ve Wederson gibi oyuncular ayrıldı. İyi ve isabetli temizlik yapıldı.

Geriye sadece Adanaspor'da olduğu gibi isabetli transfere kaldı. 2 Milyon 200 Bin TL'lik borç yatırıldığı takdirde gelecek oyuncuların direkt takımda forma giymeleri gerekiyor.   Aksi takdirde mavi-lacivertliler ikinci yarı boyunca çok sıkıntılı günler geçirir.

Buradan yönetim kuruluna diyeceğim en azından sezon sonu bu kadroyu bozmayın ki artık bizlerde Demirspor'un bir iskeleti var diyelim.

 


Haberin Yazarı   :   Dürdane Yılmaz       Eposta Adresi   :  

Yazarın Önceki Yazısı  :   Çok haklı

Haber Tarihi : 05.01.2017         Bu Haber 0 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter