"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Referandum çalışmalarına hız verdiler

 

5 Ocak özel haber

 

Büyük ihtimalle Türkiye, Nisan ayında başkanlık sistemi için referanduma gidecek. Referandum çalışmalarına bütün partiler hız verdi. Partilerin Adana il teşkilatları da referandum çalışmalarına start vermiş durumda.

 

 

 

AK PARTİ DÜĞMEYE BASTI

 

AK Parti Adana İl Başkanlığı, anayasa değişikliğine ilişkin nisan ayında yapılması planlanan referandum süreci için çalışmalara başladı.İlçe başkanlarıyla AK Parti Adana İl Başkanlığı'nda toplantı yapan İl Başkanı Fikret Yeni, referandum çalışmasının startını verdiklerini söyledi. Başkan Fikret Yeni, "İlçe başkanlarımızla yaptığımız toplantıda nasıl bir yöntemle çalışmalar yapacağımızı tek tek görüştük. Özellikle, muhalefetin gündeme getirdiği eyalet-federatif yapı gelerek Türkiye'nin bölünme tehlikesi yaşayacağı, sistemin diktatörlüğe dönüşeceği endişelerine yer olmadığı, bunun aksine ülke yönetimindeki rahatlama ile önümüzün açılacağını vatandaşlarımıza aktaracağız. Bu süreçte, bakanlardan milletvekillerine, parti yöneticilerinden il teşkilatlarına kadar partimizin tüm kadroları sahada çalışacak" dedi.

 

 

CHP'YE SAHAYA İNİYOR

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il başkanlığı referandum için sahaya iniyor. Geçen hafta İl Başkanı Ayhan Barut, eski il başkanları, sivil toplum kuruluşları, meclis üyeleri ve partinin kanaat önderleriyle bir araya gelmişti. Yapılan toplantıda vatandaşlara başkanlık sistemine neden karşı olduklarını anlatacak olan CHP'liler yoğun referandum mesaisine başlamış oldu. Bugünde CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Adana'ya gelerek konu ile ilgili konferans verecek. Konferans Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. İlerleyen günlerde Adana'ya CHP genel merkezinden önemli kişilerin ardı ardına gelmesi bekleniyor. CHP yapılacak olan referandumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden çalışma yapmayacak.

 


Haber Tarihi : 31.01.2017         Bu Haber 0 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter