"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Türkiye standartlarını aştık

Gazeteniz 5 Ocak'a önemli açıklamalarda bulunan Adanaspor Teknik Direktörü Levent Şahin, koşu mesafelerini öne koyup  geride kalan Fenerbahçe ve Bursaspor maçlarına vurgu yaparak  net konuştu

Adanaspor'un başarılı  Teknik Direktörü Levent Şahin,  sözleşmeyi imzaladığı andan bugüne kadar olan bölümü gazeteniz  5 Ocak için değerlendirdi.  A'dan Z'ye önemli açıklamalarda bulunan Levent Şahin'in önemli bilgiler aktardı:

HER HAFTA ÜZERİNE KOYACAĞIZ

Daha önce Fatih hocam ile Başkan Bayram Akgül konuşmuşlar.  Bu noktada Başkanın ısrarı söz konusu. Hocamda uygun gördü ve bana konuşmalarıyla  inanılmaz güven havası estirdi. Beni bildiğini ve son derece güvendiğini dile getirdi.  Sonuçta çok kritik bir süreçte göreve geldik. Adanaspor olarak her hafta üzerine  koyarak gitmek tek hedefimiz.  Beni buraya çeken, buranın çocuğu olmak. Memlekete hizmet vermek ayrı bir gurur kaynağı. Beni buraya layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Bunu zor süreç olarak görmemek gerekir. Enerjimi daha fazla vermem konusunda daha sorumluluk yükledi şeklinde yorumlayabiliriz.

40 YILLIK ADANASPORLU GİBİLER

Fenerbahçe maçında 118 koştuk. Fenerbahçe ise  111 koştu. Bursa'da 112  koştuk. Avrupa ligi 112 ile 115 arası koşuyor.  İki maça göre Türkiye liginin üzerinde oynadık. İki veya üç hafta sonra daha istediğimiz düzeye geliriz.  Oyuncuları tanıdıktan sonra karakterde önemli oldu. Karakterli oyuncu gurubu var. Geldiğimiz de  oyunculuklarından ziyade yapılarını da inceledik. Itandje ile Santos inanın 40 yıllık Adanasporlu gibiler. Itadje daha tam hazır bile değil. Magaye inanılmaz düzgün çocuk. Aramızda konuşuyoruz  ve ona 1-2 kilo daha vermesi gerektiğini söylüyorum. O da vereceğim diyor. Magaye bu mücadelesini sürekli hale getirmesi gerekiyor.

YARDIMCI ANTRENÖRLÜK MİSYONUMU TAMAMLADIM

Teknik Direktörlük konusunda daha önce Fatih hocamla konuşmuştum.  Yardımcı antrenörlük misyonumu tamamladığımı düşünüyorum.  Zaten yardımcı antrenör olarak en üst seviyedeyim. Bu konuda da hocama düşüncelerimi açtığımda en önemlisi, güveni gösterdi. Milli takımlarda kamplarda yine birlikte olacağız. Onun haricinde tüm enerjimi Adanaspor'a aktaracağım.  Hayatın her alanında risk var. Ben hep yaptığım işlerle anıldım. Ben yaptığım işle ortaya çıktım. Çok ön saflarda olmayı istemedim. Yaptığım işin kalitesi konulsun istedim. Burada da aynısını yapıyorum. Takımla, arkadaşlarımla A'dan Z'ye  Adanaspor çatısı altında herkesle iyi bir iş çıkacağını düşündüm. Risk diyorsanız katılmıyorum. Bu, durum  karakterimde var. Kolayı işi hiç sevmem.

FATİH HOCAMIN SÖYLEDİKLERİ KALBİMDE

Merhum başkan İlhan Cavcav'nı cenaze törenine giderken Fatih hocam ile konuşma fırsatı buldum.  Bana söyledikleri kalbimdi.  Beni en çok mutlu eden ve futbol adına konuşulan, hocamın yaptığı konuşmaydı ve çok etkilendim. Kalbimde tutuyorum. Beni çok etkiledi. Şuan inanılmaz mutluyum.  Onur ve gurur içerisindeyim. Gerçekten bu yöreye aşık olmak, kültürüyle yetişmek önemli. Meslek olarak, sevdiğiniz insanlara mal olmuş kulübe hizmet etmek farklı.  Keyfini çıkarıyorum.

ÜLKEMİ YURT DIŞINDA TEMSİL ETMEYİ HEDEFLİYORUM

Büyük Resme baktığımızda ileride teknik adamlıkta ülkemi yurt dışında temsil etmek istiyorum.Biz ekip olarak  bulunduğu pozisyonu Adanaspor'a layık olmadığını düşünüyoruz ve layık olduğu yere taşıyacağız. Her maçtan sonra oyunu ne kadar üzerine katarız bunun çabasını içerisindeyiz. Değerli rakiplerden değerli puanlar aldık. Kimse beklemiyorduk ama gereğini yerine getirdik.  Genelde Brezilyalı ağırlıklı oyuncu gurubu var. Aslında içerdeki oyuncu gurubu çok önemli. Hepsi Adanalı gibiler. 8 Alt yapıdan çıkan oyuncu var. Bu da çok önemli. Bana göre araştırılması ve takdir edilmesi gereken bir çalışma.  İmkansızlıklara rağmen bu çocukların burada olması büyük avantaj. Tesisleşme adına inşallah iyi yerlere geliriz bunu çoğaltırız. Bütün takımın altyapıdan geldiği oyuncuları oynatırız. Fırat ve Serhat'ı takip ediyorum.  Çok çalışıyorlar. Dilerim bu sayı  ikiden altıya çıkar.  Oyuncularım Milli takıma daha yakınlar. Bir iki arkadaşımız Milli takıma yakın gibi görünüyor. (Ergun Kara)

 


Haber Tarihi : 29.01.2017         Bu Haber 0 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter