"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Avrupa’ya giden mülteciler Türkiye’ye dönebilir

 

CHP Adana milletvekili ve CHP Mülteciler Komitesi üyesi Elif Doğan Türkmen, mülteciler ve sorunları ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Türkmen açıklamasında; Türkiye'de bulunan 2 milyonu aşkın Suriyeli mültecinin yaşadıkları drama dikkat çekerek, AKP hükümetinin yanlış politikaları yüzünden vatanlarından kopup gelen bu insanların sorunları görmezden gelindiğini ve mültecilerin, Avrupa birliği ile yapılan pazarlıklara alet edildiğini söyledi.

 

Bu konunun sürüncemede kalacak bir sorun olmadığını kaydeden Türkmen, Hükümetin Türkiye'deki Suriyelilerin statüsü konusunda net bir tutum alması gerektiğini ifade etti.

AB'NİN İKİYÜZLÜLÜĞÜ

Avrupa Birliğini de eleştiren Türkmen, AB'nin bu konuda kuruluş felsefesini, Birleşmiş Milletlerin ilgili sözleşmesini yok sayarak hareket ettiğini de kaydederek, şunları söyledi:

 

"AB'nin, Türkiye'ye 'Güvenli Ülke' statüsü vererek, Avrupa'ya yasa dışı yollarla geçiş yapan mültecilerin Türkiye'ye gönderilmesinin önünü açmak istiyor. AB aynı zamanda, birliğe giriş koşulu olarak da bu anlaşmayı ortaya koyuyor ki, bu kabul edilemez bir durumdur.

AKP'NİN TESLİMİYET POLİTİKASI

AKP hükümeti eğer bu dayatmalara boyun eğer ve bu statüyü kabul ederse, Türkiye'nin, ülkedeki tüm mültecileri ve onlardan doğan tüm sorunları kabul etmiş olacaktır. Dahası Türkiye'den başka ülkelere geçen tüm mültecileri de ülkemize geri almak zorunda kalacağız"

 

 "Olası bir geri kabul anlaşmasıyla, ekonomik, toplumsal, siyasal birçok sorunla boğuşan Türkiye devasa yeni sorunları da kabul etmiş olacaktır" diyen CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, AKP Hükümeti eliyle Ortadoğu'dan ithal ettiğimiz terör ve şiddetin daha da artacağı uyarısında bulundu.

 

 

 


Haber Tarihi : 09.11.2015         Bu Haber 1447 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter