"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Ermenistan, 22 yıldır işgal ettiği Dağlık Karabağ'dan ivedilikle çekilmelidir

 

AK Parti Adana Milletvekili, Türkiye- Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Prof.Dr. Necdet Ünüvar, Ermenistan ve Azerbaycan arasında çıkan çatışmalar hakkında "1 Nisan gecesi Ermenistan Askerlerinin Ateşkes ihlali yapması sonucu Azerbaycan ve Ermenistan arasında Dağlık Karabağ Bölgesinde çatışmalar meydana gelmiştir. Meydana gelen çatışmalarda 12 Azerbaycan Askerinin şehit olması ve bölgedeki sivillerin de içinde bulunduğu bir çok Azerbaycan'lı kardeşimizin yaralandığı haberini üzüntü ile öğrendim" dedi.

Ünüvar, Dağlık Karabağ'ın 22 yıldır işgal altında olması Azerbaycan ve Türk Dünyasının kanayan yarası olduğunu, meydana gelen çatışmaların ise bu sorunu çözmek için yıllar önce kurulan Minks Grubunun faaliyetsizliği ve ilgisizliğinin problemleri büyüttüğünü ifade etti.

Ünüvar, "Minks grubu yıllardır havanda su dövüyor. Ermenistan, 22 yıldır işgal altında tutuğu Dağlık Karabağ'dan ivedilikle çekilmelidir" dedi. Ünüvar, Minks grubunun bu konuda acil eylem planı oluşturarak hayata geçirmesi gerektiğini ifade ederek, "Çatışmalarda yaralanan Azerbaycan'lı sivil ve asker kardeşlerime acil şifalar diler, şehit olan 12 Asker için Azerbaycan Devleti ve Milletine başsağlığı dilerim" dedi.


Haber Tarihi : 03.04.2016         Bu Haber 594 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter