"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Benlidayı’nın başarısı


Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr.M.Emre Benlidayı, İstanbul'da yapılan kongrede Türkiye'den davet edilen 5 konuşmacıdan biri olarak, çene cerrahisini anlattı. Benlidayı, uluslararası kongredeki sunumuyla büyük beğeni topladı.


300 UZMAN KATILDI

Ağız ve Çene-Yüz Cerrahisi Birliği Derneği ve British Association of Oral and Maxillofacial Surgeons (BAOMS) ortaklığı ile ilk defa gerçekleştirilen Çene Cerrahisi Kongresi 5-8 Kasım tarihlerinde İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Kongre başkanları İngiltere'den Prof. Dr. Velupillai Ilankovan, Türkiye'den Prof. Dr. Nedim Özer ve Prof.Dr. Reha Kişnişçi, kongre genel sekreteri ise Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı'ndan Prof.Dr.Hakan H. Tüz oldu. Yaklaşık 300 ağız, diş ve çene cerrahisi uzmanının katıldığı kongrede, çene cerrahisi alanında önemli başarılara imza atan, çok sayıda bilimsel makale yayınlayan ve konferanslar veren yurtdışındaki ve yurtiçindeki üniversitelerden gelen davetli konuşmacılar, bilimsel kalite düzeyi yüksek, açıklayıcı ve doyurucu sunumlar gerçekleştirdiler.


5 KONUŞMACI ARASINDA

ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. M. Emre Benlidayı da, Türkiye içerisindeki üniversitelerden davet edilen beş konuşmacıdan biri oldu. Doç. Dr. Benlidayı "Çene Cerrahisinde Deneysel Mikrovasküler Çalışmalar" başlıklı başarılı sunumu ile katılımcılardan büyük övgü alırken, ÇÜ'nün sahip olduğu ayrıcalıklı ve üst düzey bilimsel olanaklarını da uluslararası platformda tanıtma fırsatı buldu.    Haber Tarihi : 17.11.2014         Bu Haber 5269 Kez Okundu.Yorumlar(1)

Yaşar Benlidayı
Yiğenimle gurur duyuyorum.Fakültede kariyer yapmasını bir Dişhekimi olarak çok arzu etmiştim.Başarılarının devamı gelecektir,buna yürekten inanıyorum.Prof.olduğunda kendiside ne kadar isabetli bir karar aldığını çok daha iyi anlıyacaktır.Dikkat et amca seni geçebilirim demişti bir zamanlar bana.Bende bununla gurur duyacağımı belirtmiştim. Emre\'ciğim,amcan olarak seninle gurur duyuyoruz.Sevgiyle kal.Gözlerinden öpüyorum.
30.01.2015

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter