"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Mektebim Koleji güçlü büyümesini sürdürüyor

 

Adını, 1928 yılında Atatürk'ün kurduğu Millet Mekteplerinden alan "Eğitimin Yeni Yıldızı" Mektebim Koleji; genç girişimci Ümit Kalko'nun vizyonuyla, ülkemizde faaliyetine devam eden önemli eğitim disiplinlerinin araştırılması ve yine ulusal ve uluslararası eğitim uzmanlarıyla gerçekleştirilen uzun mesailer sonucunda kuruldu.

 

Mektebim Koleji, çağdaş ve modern eğitim veren okullarında, en son teknolojileri kullanarak eğitimde kalite anlayışını her geçen gün yükseltiyor. Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bireyler yetiştirmek amacıyla yola çıkan Mektebim Koleji, 15 binin üzerinde öğrencisi,

33 kampüs ve 100'e yakın okuluyla Türkiye'nin birçok farklı noktasında eğitim veriyor.

 

Mektebim Koleji, Avrasya İşletme ve Ekonomi Topluluğu'nca güvence altına alınan M-Lead programıyla, dünyanın her yerinde kendini cesurca ifade edebilen, takdir gören, liderlik yönü güçlü ve donanımlı bireyler yetiştiriyor. Bu donanıma sahip olmaları için CommonEuropean Framework programıyla en az ikiyabancı dili kalıcı bir şekilde öğretiyor. Ders içeriklerini ve eğitim modellerini çocukların; bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal gelişimlerini ön planda tutacak şekilde oluşturarak, yabancı dil eğitimiyle öğrencilerine dünya vatandaşı olma imkânı sağlıyor. Ayrıca mezunlarınasınavsız geçiş hakkıyla StateUniversity of New York'ta üniversiteyi okuma ayrıcalığı sunuyor.

 

3 yıl içerisinde 100 kampüs, 400 okula ulaşmayı amaçlayan ve ulusal büyümesini daha da ileriye taşımayı hedefleyen Mektebim Koleji, teknolojik alt ve üst yapısı, kalıcı öğrenmeye uygun fiziki ortamları,yabancı dil eğitimi ve özgün eğitim modelleriyle Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Anadolu Fen Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Liseleriyle İstanbul Beylikdüzü, Beykent, Büyükçekmece, Bahçelievler, Fatih, Bahçeşehir, Bakırköy, Tekirdağ, Çorlu ve Edremit'te eğitim faaliyetlerine devam ederek, İstanbul'da Ümraniye-Ataşehir ve Bahçeşehir'de, Ankara Etimesgut, İncek ve Batıkent'de, İzmir Çiğli, Yozgat, Yalova ve Adana Çukurova'da bulunan yeni Kampüsleriyle ve uluslararası alanda gerçekleştirdiği işbirliği anlaşmalarıyla eğitim sektöründe fark yaratıyor.

 


Haber Tarihi : 12.09.2015         Bu Haber 2529 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter